Wypadek Kraków

i

Autor: SPK Kraków/ Super Express

Zaskakujące słowa

Magdalena Środa skomentowała wypadek czterech młodych mężczyzn w Krakowie. Napisała o "zainstalowaniu małego cmentarzyka". Jej słowa mogą szokować

2023-07-20 8:29

Magdalena Środa to znana filozof i etyk, która często wypowiada się w różnych sprawach i ocenia aktualne tematy. Teraz postanowiła skomentować sobotni wypadek w Krakowie, w którym zginęło czterech młodych ludzi, w tym syn celebrytki. Środa umieściła w sieci gorzki wpis.

W nocy z piątku na sobotę (z 14.07 na 15.07) w Krakowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło czterech młodych mężczyzn: Patryk P.( † 23 l.) , Aleksander T. ( † 24 l.),  Michał G. ( † 24 l.) i Marcin H. († 20 l.). Wszyscy zginęli po tym jak najpierw pędzili autem przez krakowskie ulice w kierunku Mostu Dębnickiego, nagle kierujący stracił panowanie nad samochodem, a potem uderzył w słup sygnalizacji i lampę. Auto dachowało kończąc na bulwarze Czerwieńskim. Wśród ofiar zdarzenia znalazł się syn celebrytki znanej z programu "Królowe życia". O tragedii usłyszała cała Polska. Wypadek skomentowała też filozof prof. Magdalena Środa, która na Facebooku napisała: 

- Wypadek w Krakowie, w którym zginęło czterech "brawurowych" chłopców powinien być opisywany zupełnie inaczej niż robią to gazety, po pierwsze nie był "tragiczny" ale normalny (statystyki pokazują, że nie alkohol ale wiek i płeć decydują o wypadkach - jakoś nikt o tym nie pisze), po drugie dobrze się stało, że panowie ciesząc się swoją jazdą nikogo nie zabili tylko siebie a mogli przecież wpaść na niewinnych ludzi, po trzecie; jest jakaś moda tolerowana przez policję i włodarzy miasta na organizowanie rajdów - zaczęła od wskazania tych trzech rzeczy Środa. 

Dalej dodała: - Może wyznaczyć jakieś pola z przeszkodami poza miastem, na stałe zainstalować tam mały cmentarzyk (szpital niepotrzebny), określić też wiek uczestników: 18 - 30 lat (kobiet będzie bardzo niewiele), chyba, że schodzić się będą mamy, które kupują synom wypasione auta, żeby sobie użyli wolności (znam rodziców, którzy kupują już małym chłopcom kłady, żeby nauczyli się szaleć po drogach i niszczyć przyrodę, której są wszak panami).

Środa zwróciła uwagę na coś jeszcze: - Ciekawa jest też informacja, że policja zamierza (od tygodnia) pobrać próbki krwi kierowcy i że wyniki będą znane za kilka tygodni...no to chyba już są znane, alkohol dawno wyparował, ale też nie trzeba alkoholu.... brawurowa jazda jest najczęściej zamiast.

Kraków: tragiczny wypadek przy moście Dębnickim w Krakowie. Nie żyje czterech młodych mężczyzn