Antoni Macierewicz

i

Autor: Beata Zawrzel/Reporter Antoni Macierewicz

Były szef MON żegna bohatera

Macierewicz pogrążony w smutku. "Cześć jego pamięci"

2023-04-11 17:03

Antoni Macierewicz, były szef MON, na Twitterze podzielił się smutną informacją. W wieku 98 lat odszedł płk Kazimierz Paulo, pseudonim "Skała". - Był ostatnim żyjącym zastępcą Józefa Kurasia ps. Ogień w 5. kompanii Zgrupowania Partyzanckiego „Błyskawica”. Cześć jego pamięci - napisał Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz, odkąd został odsunięty od kierowaniem resortem obrony, usunął się w cień. Co jakiś czas wracają jednak wątki jego pracy jako szefa zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Macierewicz, choć obecnie rzadko udziela wywiadów, jest aktywy na Twitterze, gdzie komentuje politykę oraz umieszcza okolicznościowe wpisy. Tak było 10 kwietnia, kiedy wspominał ofiary katastrofy smoleńskiej. - 10 kwietnia na zawsze pozostanie dniem, w którym wspominać będziemy ofiary największej dla naszego narodu tragedii po 1989r. W jednej chwili straciliśmy naszą elitę na czele z Prezydentem RP, dowódcami sił zbrojnych, politykami, duchownymi... Wieczny odpoczynek racz im dać Panie - napisał polityk.

Macierewicz żegna bohatera

Z kolei 11 kwietnia Antoni Macierewicz umieścił nekrolog płk Kazimierza Paulo - polskiego wojskowego, bohatera walki o niepodległość Polski. Jak wspomniał były szef MON, wojskowy był w przeszłości odznaczony przez Lecha Kaczyńskiego. 3 maja w 2006 roku płk Kazimierz Paulo został otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. 

Express Biedrzyckiej - Piotr Zgorzelski - Podkomisja Macierewicza była tylko młotem politycznym
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają