Maciej Giertych & Roman Giertych

i

Autor: Maciej Figurski / Forum Maciej Giertych & Roman Giertych

Roman Giertych zaakceptuje warunek PO?

Maciej Giertych apeluje do syna: Nie zgadzaj się na aborcję!

2023-08-30 5:15

Politycy KO zapowiadają, że po wygranych wyborach przywrócą prawo do aborcji do 12 tygodnia ciąży. Kandydaci KO do Sejmu muszą się na to zgodzić. Czy przeciwnik usuwania ciąży, Roman Giertych (52 l.) zaakceptuje ten warunek i wystartuje do wyborów w Kielcach? - Uważam, że syn nie zmieni poglądów. I dobrze, powinien pozostać wierny swoim przekonaniom – mówi nam jego ojciec, Maciej Giertych (87 l.)

Kierownictwo PO stawia warunek

Ogłoszona przez Donalda Tuska (66 l.) kandydatura Romana Giertycha na liście KO do Sejmu w woj. świętokrzyskim wywołała konsternację u części polityków KO. Założyciel Młodzieży Wszechpolskiej i były członek Ligi Polskich Rodzin, przekonuje, że obecnie ma  liberalne poglądy, ale pozostaje przeciwnikiem aborcji. Tymczasem Marcin Kierwiński (47 l.), sekretarz generalny PO zapowiedział w Radiu Plus, że po wyborach przywrócone będą prawa kobiet, w tym prawo do aborcji. Co w tej sytuacji będzie z Giertychem? - Myślę, że wszystko będzie dobrze i Roman Giertych wystartuje z naszych list w woj. świętokrzyskim – powiedział Kierwiński.

Giertych idzie z list PO, ale nie został nagle liberałem - komentuje Tomasz Walczak

"Roman nie zmieni poglądów"

A co o tym sądzi jego ojciec, naukowiec i były polityk? - Wiem, że Roman jest przeciwko aborcji i uważam, że nie zmieni poglądów. I dobrze, powinien pozostać wierny przekonaniom – komentuje Maciej Giertych, który cieszy się ze startu syna w wyborach. - Roman jest w polityce od dawna, codziennie komentuje co się dzieje. Będę się cieszył, gdy wejdzie do Sejmu – dodaje. Czy to dobrze, że syn ubiega się o mandat akurat w Kielcach? - To będzie ciekawa walka, bo będzie w jednym okręgu z Kaczyńskim. Przewiduję, że obaj wejdą do Sejmu – prognozuje Maciej Giertych.

Sonda
Kto wygrałby starcie w debacie: Giertych - Kaczyński?
"Kaczyński ma TRAUMĘ!" prof. Migalski o debacie Giertych-Kaczyński
Listen on Spreaker.