Adam Szłapka (Nowoczesna)

i

Autor: ARTUR HOJNY / SUPER EXPRESS Adam Szłapka (Nowoczesna)

postawili sprawę jasno

"Ma Pan 48 godzin na przeproszenie PiS za rozpowszechnianie kłamstw". Posłowi KO postawili ultimatum

2023-08-01 7:35

- Panie Adamie Szłapka ma Pan 48 godzin na usunięcie, zaprzestanie i przeproszenie Prawa i Sprawiedliwości za rozpowszechnianie kłamstw w przestrzeni publicznej dotyczących pikników PiS #ZMiłościDoPolski. Czas start! – napisał na Twitterze Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS.

Poseł KO dostał od PiS 48 godzin na przeprosiny

Do wpisu Krzysztof Sobolewski dołączono zdjęcia wezwania przedsądowego, w którym działający w imieniu PiS Sobolewski wzywa Adama Szłapkę (posła KO) do złożenia przeprosin o treści: "Przeprosiny. Przepraszam Prawo i Sprawiedliwość za opublikowane w dniu 30.07.2023 r. nieprawdziwej wiadomości i zniesławiającego komentarza. Nie jest prawdą, co napisałem, że partyjne pikniki PiS są finansowane z budżetów KPRM i ministerstw. Tym samym bezpodstawnie zarzuciłem Prawi i Sprawiedliwości kradzież oraz złamanie ustawy o finansowaniu partii politycznych. Ubolewam z tytułu bezprawnego naruszenia przeze mnie dóbr osobistych Prawa i Sprawiedliwości".

Dokument określa również warunki publikacji przeprosin. Jeśli chce uniknąć procesu, Szłapka ma umieścić wpis na swoim koncie na Twitterze i "przypiąć" go na górze profilu na okres siedmiu dni. W dokumencie nadmieniono, że wpis ma zostać opublikowany bez "jakichkolwiek komentarzy, uzupełnień, czy odniesień do treści przeprosin". Dodatkowo, poseł Koalicji Obywatelskiej miałby przesłać to samo oświadczenie w formie pisemnej na adres PiS.

CZYTAJ: Poseł Adam Szłapka potrącił rowerzystkę. To nastoletnia dziewczynka! Doznała poważnych obrażeń

Chodzi o wpis, który Adam Szłapka zamieścił na Twitterze w niedzielę. - Partyjne pikniki PiS są organizowane z budżetów KPRM i ministerstw, Zwykła kradzież i złamanie ustawy o finansowaniu partii politycznych – napisał poseł KO.

QUIZ: Poznaj polityka po 3 słowach. Ten quiz to pestka!

Pytanie 1 z 10
Którego polityka opisują słowa: wąsy, bigos, szogun
Sonda
Czy Zjednoczona Prawica wygra najbliższe wybory?
Wieczorny Express - Dariusz Joński
Listen on Spreaker.