Lex TVN. Duda zabrał głos. Wiemy, co teraz zrobi. Protesty 19 grudnia

2021-12-17 19:36

Sejm uchwalił lex TVN, odrzucając weto Senatu. Teraz ustawa czeka na decyzję prezydenta. Może ją podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Dziś prezydent wypowiedział się w tej sprawie. W niedzielę, 19 grudnia, odbędą się protesty pod Pałacem prezydenckim i w całym kraju.

Los ustawy lex TVN jest w rękach prezydenta Dudy. Może ustawę podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent na decyzję ma 21 dni od momentu wpłynięcia ustawy do jego kancelarii.

Dziś po przyjęciu trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID -19 , prezydent został zapytany o to, jaką decyzje podejmie - Mówiłem już z jakiego puntu widzenia będę tę ustawę oceniał. Bardzo dokładnie tę propozycję legislacyjną zbadam – zapewnił Duda.

- Ta ustawa najpierw musi trafić, jak to mówimy, na biurko prezydenta, czyli musi zostać przesłana. Jeszcze nie została przesłana, nie mam takiej informacji żeby trafiła do Kancelarii Prezydenta. Będzie oczywiście przez nas poddana analizie i odpowiednia decyzja zostanie podjęta - odpowiedział.

Lex TVN. Komunikat Grupy Discovery. Mocne słowa. Wkracza też ambasada!

Jak przypomina tvn.24,  zapytany o tę sprawę we wrześniu, prezydent tłumaczył:

- W Polsce przestrzegane są wszystkie normy, że w Polsce jest wolność słowa, w Polsce jest wolność prowadzenia działalności gospodarczej, gwarantowana przez polską konstytucję, i w związku z tym z tego punktu widzenia będę oceniał tę ustawę, jak ją dostanę.

Jednocześnie KOD zapowiedział zorganizowanie pikiet w w sprawie zawetowania ustawy pod Pałacem Prezydenckim i w wielu innych miastach w Polsce w niedzielę, 19 grudnia, o godz. 19. Udział w protestach zapowiedział m.in. Donald Tusk.

Express Biedrzyckiej - Andrzej Rozenek: Czarzasty wstrzymał obalenie rządu PiS
Sonda
Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany