Lex TVN w Sejmie. Posłowie zajmują się lex TVN

i

Autor: Sebastian Wielechowski

Lex TVN w Sejmie. Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji trafi do prezydenta!

2021-12-17 15:00

Lex TVN w Sejmie. Nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji zajmowali się w piątek posłowie. Sejm odrzucił w piątek bezwzględną większością głosów uchwałę Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Za odrzuceniem uchwały Senatu było 229 posłów, 212 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzeja Dudy. To może wzbudzić wielkie emocje w ludziach. Czy przed Sejmem będzie gorąco?

Lex TVN w Sejmie, a za chwilę już u prezydenta Andrzeja Dudy. Wokół nowelizacji ustawy wiele się działo w Sejmie. W piątek sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu negatywnie zaopiniowała uchwałę Senatu i zarekomendowała Sejmowi jej odrzucenie. Wcześniej wniosek o zamknięcie obrad Komisji w związku z - jej zdaniem - zbyt krótkim terminem, w którym została zwołana komisja, złożyła posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. - Dostałam sms-a od państwa o godz. 12.36 o tym, że ta komisja ma mieć dzisiaj miejsce. Zgodnie z regulaminem sejmowym artykuł 152 o terminie i porządku dziennym posiedzenia komisji powinniśmy być poinformowani trzy dni przed posiedzeniem komisji. To jest kpina z tej komisji, z nas wszystkich tutaj. Wnoszę o odrzucenie i zamknięcie tych obrad - uzasadniała swój wniosek posłanka Lewicy. Komisja Kultury odrzuciła ten wniosek.

Lex TVN. O co w tym wszystkim chodzi - sprawdź. KLIKNIJ TUTAJ

NIŻEJ ZDJĘCIA Z PROTESTÓW WS. LEX TVN

Lex TVN w Sejmie. Co się stało?

 Wniosek przeciwny złożył wiceprzewodniczący komisji Marek Suski (PiS). - Uważam, że jeżeli tutaj mamy uchwałę Senatu z dnia 9 września, dzisiaj mamy koniec grudnia, czyli to jest bardzo długi termin. Uchwała Senatu jest tak bardzo rozbudowana, że myślę, że spokojnie te dwa miesiące wystarczą na to, żeby się zapoznać z tą jednozdaniową uchwałą Senatu i każdy ma wyrobione zdanie na ten tematu. Co do terminów posiedzeń komisji to regulamin przewiduje, że istnieje możliwość za zgodą Sejmu, Komisji skrócenia terminów. I jest to propozycja, żeby rozpatrzeć w skróconym terminie. Jestem przeciw wnioskowi o oddalenie - mówił Suski.

Przypomnijmy, że 9 września Senat odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ma na celu uszczelnienie i uściślenie obowiązujących od 2004 r. przepisów, które mówią o tym, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc. 

Lex TVN i REBELIA przed Sejmem. Kaczyński się wścieknie? Komentery [WIDEO].