Lech Wałęsa w Sejmie

i

Autor: SEJM RP/Twitter

"Ostatnia wieczerza"

Lech Wałęsa wygrał z koronawirusem! W takiej koszulce przyjechał do Sejmu pożegnać rządy PiS!

2023-12-11 11:37

Były prezydent Lech Wałęsa poinformował w ubiegłym tygodniu, że trafił do szpitala z powodu zarażenia koronawirusem. Jak się jednak okazuje, chęć zobaczenia pożegnania z rządami Prawa i Sprawiedliwości dodał mu sił w walce w chorobą. Wałęsa pochwalił się w poniedziałek, że uzyskał negatywny wynik testu i ruszył do Warszawy. W Sejmie hucznie powitali go posłowie i marszałek Hołownia. Były prezydent założył na tę okoliczność specjalną koszulkę!

Choroba Lecha Wałęsy

Legendarny przywódca "Solidarności już drugi raz został zakażony koronawirusem. Poprzednio chorował w styczniu 2022 roku. - Pan prezydent czuje się średnio, Oddycha na szczęście bez respiratora. Jest pod dobrą opieką w szpitalu w Gdańsku. Ma kaszel, złe samopoczucie, temperaturę ras wysoką a raz niską. Szef źle się poczuł w Ustce i zdecydowaliśmy się na powrót do Gdańska z uwagi na stan zdrowia szefa - mówił nam Marek Kaczmar, dyrektor biura Lecha Wałęsy. Dla osoby w jego wieku i przy jego chorobach, infekcja spowodowana przez koronawirusa może być groźna. Na szczęście jednak okazało się, że były prezydent wygrał z chorobą!

Były prezydent w Sejmie

Chęć pożegnania rządów Prawa i Sprawiedliwości ewidentnie przysłużyła się Lechowi Wałęsie. Pochwalił się on w poniedziałkowy poranek, że uzyskał negatywny wynik testu i rusza do Warszawy. Zamieścił przy tym prześmiewczy mem, w którym w obraz "Ostatnia wieczerza" wplecione są twarze prominentnych polityków PiS.

Wałęsa dotarł już do Sejmu w bordowej koszulce z napisem Konstytucja. Został powitany przez marszałka Szymona Hołownię. - Witam byłego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana Lecha Wałęsę - powiedział. Po przywitaniu wielu posłów wstało. Rozległy się oklaski i okrzyki "Lech Wałęsa! Lech Wałęsa". Nie wstali posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy również nie dołączyli do skandowania nazwiska byłego prezydenta.

Śledź z nami dzisiejsze wydarzenia z Sejmu!

Zobacz: Expose Mateusza Morawieckiego. Mówi o wynagrodzeniu 10 tys. zł dla Polaków! [RELACJA NA ŻYWO 11.12.2023]

W naszej galerii zobaczycie Lecha Wałęsę jako najszczęśliwszego emeryta w Polsce:

QUIZ. Lech Wałęsa wciąż szokuje. Co wiesz o jego historii?

Pytanie 1 z 10
W którym roku Lech Wałęsa otrzymał pokojową nagrodę Nobla?
Politycy Od Kuchni - Lech Wałęsa