WIELKIE ŚWIĘTO

Lech Wałęsa obchodzi 79. urodziny. Życzenia popłynęły z różnych stron: Niech wróci do czasów, kiedy go wszyscy kochaliśmy

Wielkie święto byłego prezydenta! Właśnie 29 września Lech Wałęsa kończy 79 lat. „Super Express” zapytał polityków wszystkich opcji, czego z tej okazji życzą legendzie Solidarności. Trzeba przyznać, że niektórzy wykazali się niezwykłą kreatywnością w składaniu życzeń Wałęsie.

Lech Wałęsa obchodzi urodziny. Były prezydent Polski i legendarny przywódca związku zawodowego Solidarność urodził się w niewielkim Popowie 29 września 1943, jako czwarte dziecko w rodzinie. Trzeba przyznać, że nie miał smykałki do nauki i nie ma nawet matury, ale to nie przeszkadzało mu w tym, by zaistnieć w świecie. Były prezydent przez lata uzyskał wiele tytułów honorowych, które są nadawane przez zagraniczne uczelnie. Wałęsa jest doktorem honoris causa ponad 45 uczelni, m.in. Uniwersytetu Harvard, Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, Uniwersytetu Paryskiego, Uniwersytetu Europejskiego w Madrycie, Uniwersytetu Meiji w Tokio, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. Prywatnie Lech Wałęsa jest od ponad 50 lat żonaty z Danutą, z którą doczekał się ośmiorga dzieci. Z pewnością cała rodzina świętuje więc 79. urodziny Wałęsy, a jakie życzenia mają dla niego politycy? Sprawdziliśmy! 

Niżej życzenia, które za pośrednictwem "Super Expressu" Lechowi Wałęsie przekazali politycy różnych opcji:

  • Joanna Lichocka (53 l.), posłanka PiS: – Życzę mu, by wrócił do tego człowieka z czasów, kiedy go wszyscy kochaliśmy, żeby umiał się rozliczyć z przeszłości, z krętactw, zdrad. 
  • Elżbieta Rafalska (67 l.), europosłanka PiS: – Życzę zdrowia, takiego, co by dawało pełnię sił, żeby podejmował lepsze decyzje, żył w czystości sumienia i historii.
  • Krzysztof Śmiszek (43 l.), poseł Lewicy: – Wytrwałości w zwalczaniu głupoty i kłamstwa! Pokonał pan komunę, pokona też pan ocean PiS-owskiej obłudy!
  • Zbigniew Kuźmiuk (66 l.), europoseł PiS: – Szczerości, prawdy, uczciwości i żeby w końcu przyznał się, że współpracował z SB.
  • Władysław Kosiniak-Kamysz (41 l.), prezes PSL: – Przede wszystkim zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Jak zdrowie będzie, to wszystko inne samo się ułoży.
  • Janusz Kowalski (44 l.), wiceminister rolnictwa: – Życzę, by w końcu publicznie rozliczył się ze swojej współpracy z komunistami. 
  • Jacek Ozdoba (31 l.), wiceminister klimatu: – Żeby zostawił politykę i media społecznościowe. Czas na zajmowanie się wnukami.
  • Joanna Senyszyn (73 l.), posłanka PPS: – Zdrowia, bo w naszym wieku to jest najważniejsze, a także zadowolenia z tego, co robisz, bo do tej pory dużo zrobiłeś dobrego dla Polski i tak dalej trzymaj!
Wałęsa nie był agentem! Prof. Dudek UJAWNIA kulisy Solidarności - Raport Walczaka
Listen to "Wałęsa nie był agentem! Prof. Dudek UJAWNIA kulisy Solidarności. [RAPORT WALCZAKA]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany