Tusk i ambasador USA spotkali się przy tatarze

i

Autor: PAPS

Kulisy spotkania Tusk-Brzeziński. Były rozmowy o Polsce po PiS, a na stole...

2022-07-06 18:00

„Super Express” poznał kulisy spotkania lidera polskiej opozycji Donalda Tuska (65 l.) z ambasadorem USA w Polsce Markiem Brzezińskim (67 l.). Jak się dowiedzieliśmy, najbardziej pikantnym momentem rozmowy była przyszłość praworządności w Polsce po możliwej utracie władzy przez PiS.

Kulisy spotkania Donalda Tuska z ambasadorem USA

Spotkanie Tuska i jego świty z ambasadorem rozpoczęło się we wtorek w południe i trwało ponad półtorej godziny. Miejsce rozmów wybrali Amerykanie. Padło na ekskluzywną warszawską restaurację hub.praga, serwującą wykwintne dania polskiej kuchni. Właściciele na czas spotkania zgodzili się nawet wyłączyć z użytkowania cały lokal! Tuskowi towarzyszyli były szef MSZ Dariusz Rosati (76 l.) oraz senator i były ambasador Polski w Kanadzie Marcin Bosacki (52 l.).

Tematy rozmowy szefa PO z Brzezińskim

Oficjalnie rozmowa dwóch ważnych polityków dotyczyła spraw bieżących. „Dziękuję Donaldowi Tuskowi za udane spotkanie i rozmowę o bliskich amerykańsko-polskich relacjach oraz o wsparciu udzielanym Ukrainie przez oba kraje” – napisał Brzeziński na Twitterze.

– Większa część rozmowy faktycznie tego dotyczyła, ale poruszano też kwestie przyszłości stosunków polsko-amerykańskich po możliwym zwycięstwie opozycji pod przewodnictwem pana Tuska i o tym, jak wzmocnić mechanizmy praworządności po takowym zwycięstwie. Była też wzmianka o spotkaniu Tuska z ojcem ambasadora Zbigniewem Brzezińskim, które odbyło się kilkanaście lat temu – zdradza nam osoba znająca przebieg spotkania. 

To zaserwowali Tuskowi na spotkaniu z dyplomatą? Na stole rarytasy

Na stole pojawiły się dwa lekkie dania, dobrane specjalnie przez kucharzy. W menu restauracji znajdziemy m.in. tatara wołowego z liściem pachnotki (31 zł), kwiat cukinii z twarogiem i szafranowym rouille (24 zł) czy panierowanego selera z garum, grzybami i serem owczym (31 zł). Degustacja całego menu kosztuje 360 zł, a selekcja win – 190 zł.

Rozmowa lidera opozycji z nominowanym przez demokratów ambasadorem nie umknęła czujnemu oku posłów PiS. – Szanowny panie ambasadorze, pragnę zwrócić uwagę, że udział w procesie decyzyjnym dotyczącym pomocy Polski dla Ukrainy ze strony pana Tuska jest zerowy – skomentował wpis ambasadora w mediach społecznościowych Jan Mosiński (66 l.). 

>>>Anna Grodzka komentuje bolesne słowa Kaczyńskiego o transseksualizmie. "To poniżej..."

KLIKNIJ W GALERIĘ PONIŻEJ BY UJRZEĆ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA TUSKA Z MŁODYM BRZEZIŃSKIM

Sonda
Czy Twoim zdaniem emerytom lepiej żyło się za:
Express Biedrzyckiej - dr Anna Materska-Sosnowska: Kaczyński nadal boi się Tuska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE