Kukiz i Kaczyński

i

Autor: Jacek Dominski / Reporter Kukiz i Kaczyński

Kukiz coraz bliżej list wyborczych PiS. Marek Suski wprost: "To możliwe"

2022-06-08 10:37

Kukiz'15, formacja Pawła Kukiza (58 l.), to obecnie zaledwie kilku posłów. Jest ona więc cieniem ruchu, jakim była jeszcze na jesieni 2015 roku. Paradoksalnie jednak to właśnie teraz ekipa kukizowców jest prawdziwym języczkiem u wagi. Obecnie sprzymierzona ze Zjednoczoną Prawicą może z nią kontynuować współpracę także podczas wyborów.

Paweł Kukiz i jego deputowani już od miesięcy współpracują z Prawem i Sprawiedliwością, które po wytrąceniu z rządu Jarosława Gowina, szukało poparcia wśród ugrupowań opozycyjnych. Zwące samo siebie "opozycją konstruktywną" Kukiz'15 poszło na współpracę z Prawem i Sprawiedliwością za cenę realizowania postulatów kukizowców.

Współpraca najwyraźniej całkiem nieźle się układa, ponieważ przedstawiciele Kukiz'15 zapraszani są już na Nowogrodzką na narady koalicyjne, coraz częściej słychać też głosy, jakoby Kukiz'15 szykowało się na wybory parlamentarne 2023 do sojuszu z PiS. Kilka tygodni temu mówił to w rozmowie z Super Expressem Jarosław Sachajko, gdy podkreślił, że ekipa Pawła Kukiza będzie tak długo stała przy PiS, jak partia rządząca będzie realizować postulaty mniejszego koalicjanta.

Marek Suski o Kukiz'15 na listach wyborczych PiS: "To jest możliwe"

Marek Suski (63 l.) w porannej rozmowie RMF ujawnił, że kontakty Kukiz'15 z PiS są bardzo dobre. Sam nie jest w stanie powiedzieć, czy dojdzie do sojuszu wyborczego kukizowców z Prawem i Sprawiedliwością i politycy wylądują na jednych listach. Nie wyklucza jednak takiej możliwości i dodaje, że bardzo sympatycznie rozmawiało mu się ostatnio z Pawłem Kukizem.

Tego nie wiem. Różne rzeczy widziałem. To jest możliwe. Nawet wczoraj rozmawiałem z Pawłem, bardzo sympatycznie żeśmy rozmawiali - mówił Marek Suski na antenie RMF.

Poniżej galeria ze zdjęciami najsłynniejszych polskich polityków z dzieciństwa

Dopytywany przez dziennikarza o "sympatyczne rozmowy" z Pawłem Kukizem i czy jest to znak przyszłego sojuszu wyborczego, Marek Suski zwrócił uwagę, że faktycznie takie rozmowy mogą być wstępem do dalszej współpracy. Dodał, że w parlamencie już ta współpraca działa.

 - Często takie sympatyczne rozmowy są otwarciem drogi do współpracy. A dzisiaj w parlamencie współpracujemy z Pawłem i jego grupą posłów - podkreślił Marek Suski.

PiS na jednych listach z Solidarną Polską? Suski: "W polityce zawiera się kompromisy, które są ciężkie"

W kwestii startu wyborach i jednych list nie mogło zabraknąć pytania o podejście Prawa i Sprawiedliwości do Solidarnej Polski. Nieraz słyszeliśmy już groźby ze strony polityków Prawa i Sprawiedliwości, że ekipa Ziobry nie znajdzie się na wyborczych listach. Tymczasem Marek Suski mówi o "ciężkich kompromisach" i kooperacji wyborczej z ziobrystami nie wyklucza.

W polityce zawiera się kompromisy, które są ciężkie czasami, trudne. Jeżeli mielibyśmy oddać władzę tym, którzy chętnie, by Polskę zlikwidowali, to lepiej iść z takimi ludźmi. Poza tym, czy ktoś jest bez wad? Każdy z nas ma jakiejś wady - podsumował Suski.

Sonda
Paweł Kukiz - lepszy jako polityk, czy muzyk?
Express Biedrzyckiej - 07.06 (Jan Grabiec, Jan Piekło, prof. Magdalena Środa) Sedno Sprawy: Włodzimierz Czarzasty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają