Grzegorz Braun jedyny w swoim rodzaju! Cały Sejm solidarny z Ukrainą. On nie

i

Autor: wikimedia.com/Grzegorz Braun Grzegorz Braun

Największe lenie w Sejmie?

Kto nie przychodzi na głosowania? Liderem Braun. Te liczby to prawdziwy wstyd

2023-02-28 9:44

Radek Karbowski to analityk liczb w polskiej polityce. Właśnie sprawdził, którzy posłowie nie biorą udziału w głosowaniach w Sejmie. Prym wiedzie tu zdecydowanie poseł Konfederacji, Grzegorz Braun. Prezes partii politycznej Konfederacja Korony Polskiej nie pojawia się niemal na co czwartym głosowaniu!

Radek Karbowski prześledził głosowania posłów od początku IX kadencji Sejmu. Ze statystyk usunął nieobecności na głosowaniach, które zostały usprawiedliwione. I tak wśród posłów Konfederacji Grzegorz Braun nie uczestniczył w 22,62 procentach głosowań, Konrad Berkowicz w 17,66 proc., Krzysztof Bosak w 14,66%, Robert Winnicki – 8,02%, a Stanisław Tyszka – 3,83%. 

Jeśli chodzi o posłów Koalicji Obywatelskiej to pierwszą piątkę stanowią: Sławomir Nitras – 5,78% opuszczonych głosowań, Paweł Kowal – 5,44%, Dariusz Rosati – 5,32%, Bogusław Sonik – 4,94% i Paweł Borys – 4,64%.  Jeśli chodzi o posłów Lewicy to najwięcej głosowań opuścił Maciej Konieczny – 3,93%, potem jest Anna Żukowska – 3,88%, Magdalena Biejat – 3,15%, Andrzej Szejna – 2,80% i  Daria Gosek-Popiołek – 2,79 procent.

Politycy odpowiadają Nitrasowi na jego przytyki! Będzie miał kłopoty?

Sławomir Nitras głosował 6711 razy z 7123 możliwych głosowań - wyliczył Radek Karbowski. Na razie analityk nie podał jak głosowali posłowie Zjednoczonej Prawicy czy Koalicji Polskiej - PSL.

Radek Karbowski niedawno prześwietlił także oświadczenia majątkowe posłów. Skupił się na dwóch posłach PiS, którzy nie wykazali żadnych oszczędności!

Express Biedrzyckiej - Piotr Zgorzelski: Głosowanie ws. „lex-Kaczyński” to była ustawka