Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Nie chodzi o Rydzyka!

Ksiądz zachwalał Kaczyńskiego! „Bądźmy dumni z naszego prezesa”

2023-01-20 22:27

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie kryje się ze swoją głęboką wiarą. Często chodzi do kościoła i regularnie odwiedza groby bliskich. Nic dziwnego, że duchowni bardzo lubią! Jeden z nich, był działacz „Solidarności” ksiądz Tadeusz Faryś, powiedział o nim wiele ciepłych słów.

Ksiądz chwali Jarosława Kaczyńskiego

Ksiądz Tadeusz Faryś z diecezji świdnickiej był obecny na spotkaniu opłatkowo-noworocznym polityków i działaczy PiS, które odbyło się 15 stycznia w Zamku Książęcym w Oleśnicy. Na miejscu były ibecne między innymi europosłanki Anna Zalewska i Beata Kempa oraz posłowie Paweł Hreniak, Jacek Świat i Mirosława Stachowiak-Różecka. Duchowny zabrał głos, a w swojej wypowiedzi bardzo pochlebnie wypowiadał się o Jarosławie Kaczyńskim. - Bądźmy dumni z naszego prezesa Jarosława Kaczyńskiego! Jeśli jesteście zgodni, oklaski dla niego. To wielki człowiek – stwierdził duchowny a jego słowa zostały nagrodzone brawami..  - Prawo i Sprawiedliwość, to są święte słowa! Niech nas niosą, to są skrzydła! To wielkość! To program, no z nieba nam spadł! – mówił dalej.

Kim jest Tadeusz Faryś?

Ksiądz Tadeusz Faryś był związany działaczami opozycji demokratycznej z Komitetu Obrony Robotników. Wspierał także „Solidarność” w Nowej Rudzie. Był misjonarzem na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie spędził 12 lat.  Przez długi czas pełnił posługę także w Belgii. Obecnie jest kapelanem „Solidarności” w Świdnicy oraz dyrektorem referatu misyjnego w Świdnickiej Kurii Biskupiej. Warto zaznaczyć, ze został także odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2021 roku.

Sonda
Jesteś dumny/-a z Jarosława Kaczyńskiego?
Prof. Antoni Dudek mocno: Kaczyński traci kontrolę

Dlaczego Polacy masowo odchodzą od Kościoła?

Powody mogą zaskakiwać. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.