Depresja

i

Autor: pixabay

Ma rację?

Ksiądz w Radiu Maryja o problemach psychicznych młodzieży. „Odsunęli się od Kościoła”

2023-01-27 14:40

Radio Maryja często zaprasza do swojego studia księży, który opowiadają o roli wiary w życiu, ale nie tylko. Jeden z gości, ksiądz Krzysztof Bielawny, wypowiedział się na temat problemów psychicznych młodzieży oraz powodów, dla których kobiety nie chcą rodzić dzieci. Ma proste wyjaśnienie.

Radio Maryja często porusza na swojej antenie tematy i problemy, które gnębią polskie społeczeństwo. W programie "Aktualności dnia" pojawił się ks. prof. Krzysztof Bielawny, który mówił, że w obecnych czasach przedstawia się Kościół jako wroga, co odsuwa młodych ludzi od wiary. - Młodzież już nie ma potrzeby chodzenia na katechezę, przyjęcia księdza po kolędzie. Bo po co? Co może mi dać? Obecnie Kościół przedstawiany jako wróg numer jeden całego społeczeństwa, a właśnie Kościół dał nam początek państwowości – mówił w Radiu Maryja. Duchowny uważa, iż przyczyną problemów psychicznych młodzieży jest tak zwana cywilizacja śmierci, demoralizacja i odarcie z niewinności. Zwrócił uwagę na przepełnione szpitale psychiatryczne, co tłumaczy „odsunięciem się od Kościoła” młodych ludzi.

Ksiądz w Radiu Maryja o ciąży

Ksiądz Krzysztof Bielawny powiedział także, czemu jego zdaniem coraz mniej kobiet decyduje się na macierzyństwo. Według niego kobiety z natury pragną potomstwa, a potrzeba wychowywania dzieci jest w nich bardzo silna. Teraz jednak wiele kobiet nie chce mieć dzieci, za co wini laicyzację społeczeństwa. - Kto dzisiaj mówi, że kobieta jest w stanie błogosławionym? Nikt. Kobieta jest w ciąży, a coś, co mi ciąży, to trzeba się tego pozbyć, czyli ciężaru. To jest gra słów, pojęć, które zostały nam w jakiś sposób zaaplikowane i to przyjęliśmy. Stan błogosławiony to jest stan Boży, a dzisiaj stanu Bożego nikt nie chce. Odrzuciliśmy Pana Boga – wyjaśnił ksiądz Krzysztof Bielawny.

Sonda
Czy słuchasz Radia Maryja?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość dla Ojca Rydzyka i Radia Maryja
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany