Bp Tadeusz Pieronek

i

Autor: East News

Bp Pieronek alarmuje: W Polsce rodzi się FASZYZM

2018-01-29 14:13

W poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" ukazał się wywiad z biskupem Tadeuszem Pieronkiem. Hierarcha "ubolewa" w nim nad postawą Kościoła wobec nacjonalizmu i przestrzega: - Cały świat widzi, że w Polsce rodzi się rasizm i faszyzm, a rządzący bagatelizują problem. (...) Nie można udawać, że jak coś śmierdzi, to się nie czuje smrodu.

Jak przekonywał bp Pieronek: - Można dużo mówić, ale trzeba najpierw pokazać, że się przeciwdziała neofaszystom. Po Marszu Niepodległości rządzący nie postawili zapory radykałom. Na marsze ONR czy marsze w Białymstoku było przyzwolenie nie tylko władz, ale i Kościoła, nad czym ubolewam (...) Gdyby wcześniej w sposób zdecydowany reagowano na radykałów z ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej, dziś nie byłoby neonazistów oddających hołd Hitlerowi. Polscy naziści nie pojawili się dopiero w materiale TVN.

Duchowny następnie kontynuował: - Nie można udawać, że jak coś śmierdzi, to się nie czuje smrodu, i oskarżać tych, którym ten smród przeszkadza. W Polsce robi się duszny klimat. Trzeba mówić głośno, gdy czuje się smród faszyzmu, rasizmu, komunizmu i źle pojętego nacjonalizmu. Inaczej wszyscy pewnego dnia się podusimy. Nie można milczeć (...) Nie wystarczy potępić ekstremistów, nie można wycofać się z działań przeciwko nim. Kościół potępia faszyzm, rasizm, nacjonalizm, komunizm i propagowanie wszelkich totalitaryzmów. Osobiście widzę, że o pewnych rzeczach nic się nie mówi, lekceważy się je. A w rzeczywistości dzieje się bardzo dużo.

Inną wypowiedź Pieronka przywołał polityk PO, Marcin Kierwiński:

 

 

Na wywiad Pieronka zareagował m.in. inny duchowny, Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który napisał na swoim TT:

 

 

Zobacz także: "Duma i Nowoczesność" zbiera pieniądze na MORDERCĘ na stronie MSWiA

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają