Krzysztof Ziemiec

i

Autor: Krzemiński Jordan

Krzysztof Ziemiec wolałby o tym zapomnieć. Przeżył potworny koszmar, był o włos od śmierci

2021-06-16 11:30

Krzysztof Ziemiec przez wiele lat zdobywał sympatię widzów jako prezenter "Wiadomości" TVP. Od 2004 do 2019 roku niemal nieprzerwanie przekazywał Polakom najważniejsze informacje z kraju i ze świata, a ostatnio fani mogą go oglądać w "Teleexpressie". Mało kto jednak pamięta, ze Krzysztof Ziemiec przed laty przeżył okropną tragedię, która zmieniła jego życie. Dziennikarz miał wiele szczęścia - cudem uszedł z życiem. Jak dziś prezenter wspomina tamte chwile grozy?

Krzysztof Ziemiec niemal 13 lat temu przeżył przyprawi horror. W jego domu rozpętało się piekło. Pozostawiony na ogniu garnek spowodował ogromny pożar. Płomienie szybko objęły podłogi, ściany meble. Dziennikarz TVP, jego żona i troje dzieci zostali uwięzieni w płonącym budynku. Krzysztof Ziemiec jednak nie poddawał się i mimo bólu udało mu się otworzyć zamki w drzwiach. Uratował siebie i najbliższych. - Pamiętam, że byłem cały czarny. Leżałem na podłodze w kuchni sąsiada, a z ciała sączyła się krew. Ja jednak nic nie czułem. Nie straciłem przytomności. Byłem spokojny. Myślałem: jak przeszedłem ten ogień piekielny, to już teraz nic mi się nie stanie. Kiedy zabrało mnie pogotowie, to w karetce zacząłem nawet żartować z ratownikami - przytacza jego wspomnienia portal niedziela.pl. Okazało się, że miał poparzone 40% ciała. Czekała go długa rekonwalescencja. To zdarzenie diametralnie zmieniło jego życie. - Wiele rzeczy z tamtego okresu już zapomniałem. Czasem żona albo ktoś inny mi o czymś przypomina, ale sam nie wracam do tych wydarzeń - mówił w rozmowie z "Dobrym tygodniem".

Zobacz: Okrutne życzenia dla cudem ocalałego z pożaru Krzysztofa Ziemca. "To niestety prawda"

Krzysztof Ziemiec zmienił się po tragedii

Choć los nie oszczędzał Krzysztofa Ziemca, nie stracił pogody ducha ani serdeczności. W telewizji nie widać, jak wiele musiał wycierpieć. Pożar sprawił, że prezenter "Wiadomości" inaczej spojrzał na swoje życie i postanowił kilka rzeczy zmienić. - Podjąłem wtedy decyzję, żeby więcej czasu spędzać z rodziną. Potem rzeczywistość to trochę zweryfikowała, wróciłem do pracy i rzuciłem się znów w ten wir. Staram się jednak nie zaniedbywać najbliższych. Nawet mimo natłoku obowiązków - opowiadał dziennikarzowi "Dobrego tygodnia". - Niekiedy takie ciężkie wydarzenia w życiu każą nam się zatrzymać i pomyśleć o tym, co naprawdę się liczy - podsumował.

Nie przegap: Krzysztof Ziemiec: Po 7. latach od tragedii poparzenia wciąż bolą

Sonda
Oglądasz "Wiadomości" TVP1?