Krzysztof Tchórzewski

i

Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Krzysztof Tchórzewski

Kontrowersyjne słowa

Krzysztof Tchórzewski o kryzysie opałowym: "Solidny gospodarz zaopatrzył się w węgiel"

2022-07-26 5:05

Choć przerażony wizją niedoborów węgla rząd przeznaczy ponad 11 mld zł na tzw. dodatki węglowe, typowany na przyszłego wiceministra aktywów państwowych do spraw węgla, problemów z brakiem surowcem nie widzi! – Każdy gospodarz, jak jest solidny, to już się zaopatrzył (w węgiel - red.) i praktycznie nie widać problemów – powiedział nam Krzysztof Tchórzewski (72 l.) po pokrzepiającej wizycie w swych rodzinnych stronach.

Jak donoszą media, Krzysztof Tchórzewski ma niebawem zostać wiceministrem aktywów państwowych, który ma odpowiadać za „sprawy związane z węglem”. Właśnie o węglu „Super Express” rozmawiał z Tchórzewskim. – Ja nie przypuszczam, że tutaj duże kłopoty są. W niedzielę byłem w rodzinnej wiosce. Praktycznie jest przekonanie, że każdy gospodarz, jak jest solidny, to już się zaopatrzył i praktycznie nie widać problemów – opowiada Tchórzewski, który ma wkrótce objąć stanowisko w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

– Nie spotkałem osoby, której albo pozostało sporo węgla z ubiegłego roku albo kupiła, jak tylko na wiosnę zaczął drożeć. Był po 950 zł, potem skoczył na 1050 zł, zaczęły chodzić już plotki, że będzie po 1300 zł, ludzie się rzucili i w swoim zakresie zaczęli się wtedy jeszcze zaopatrywać. Marzec to był takim miesiącem, gdzie dużo ludzi kupiło – dodał poseł PiS. Co z tymi „niesolidnymi”? – Reszta uzupełnia, robiąc przycinki, przeczyszczenia, obcinając gałęzie w swoich lasach, bo rolnicy jednak posiadają swoje lasy. W tej części wschodniej Polski, z której pochodzę, ja nie widzę jakiegoś wielkiego strachu, że ludzie nie będą mieli czym zimą się ogrzewać – podsumował.

Zobacz koniecznie: Kolejki po chrust z lasu? Czy Polakom zabraknie drewna na opał? [GALERIA]

Krzysztof Tchórzewski o węglu. Komentarze

To bajki dla uspokojenia ludzi. Wstępne szacunki mówią, że niedobór wyniesie 3–4 mln t, a tylko jedno na trzy gospodarstwa będzie dobrze ocieplone, bo problem z brakiem węgla najbardziej uderzy właśnie w odbiorców indywidualnych – komentuje „SE” Bogusław Ziętek (58 l.), ekspert górnictwa z Wolnego Związku Zawodowego Sierpień '80. 

– To wierutne kłamstwa pana ministra – komentuje były minister rolnictwa Marek Sawicki (64 l.) z PSL. – Oczywiście, że na wsi ludzie się boją niedostatku węgla, a nie każdy, kto nie kupił węgla wiosną nie jest dobrym gospodarzem. To wręcz obraźliwe, bo pierwszy węgiel na wsi zawsze kupuje się po pierwszych żniwach późnym latem. A ten węgiel, który nawet jeśli będzie, to przypłynie do nas tysiące kilometrów i przez to będzie kosztował 4500 zł. Oczywiście, jeśli dotrze do indywidualnych odbiorców, bo na razie nie ma infrastruktury przeładunkowo-kolejowej, by te tony surowca ze statków przyjąć – dodaje ludowiec. 

Sprawdź to: Przemysław Czarnek o drożyźnie: Jeść mniej, kupować taniej

TEGO PiS-owi nie wybaczę! DROŻYZNA łupi Polaków | Komentery
Sonda
Czy uważasz, że każdy solidny gospodarz kupił węgiel w marcu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają