Krzysztof Bosak

i

Autor: Materiały prasowe

Zabójstwo na Nowym Świecie. Krzysztof Bosak przyznał się do błędu

2022-05-30 16:23

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak odniósł się do podawanych przez siebie informacji dotyczących zabójstwa na Nowym Świecie. Polityk przyznał się do błędu i zapowiedział, że “następnym razem będzie czekać na ustalenia policji”. Jak się jednak okazuje, Bosak nie zamierza przeprosić.

Krzysztof Bosak w programie “Onet Opinie” był pytany o zarzuty wobec Konfederacji dotyczące “napędzania antyimigranckiej histerii”. Chodzi o udostępniane przez polityków ugrupowania informacje dotyczące morderstwa na Nowym Świecie. Sam Bosak pisał, że "przy przechodniach zamordowano Polaka, który stanął w obronie kobiet przed zaczepiającymi je cudzoziemcami". Według ustaleń policji zabójstwa dokonali Polacy. 

- Popełniłem błąd. Uwierzyłem mediom. Podały te informacje redakcje warszawskie, a ja podałem te informacje za nimi. Następnym razem będę czekał na oficjalne ustalenia policji - zapewnił Bosak.

Jak się okazało, polityk nie ma jednak zamiaru przeprosić za swoje słowa. - Nie napisałem niczego, czego nie podałyby media. Nie widzę powodu, żebym jako polityk przepraszał za to, że powołuję się na informacje medialne - stwierdził.

Polityk podał również w wątpliwość to, czy mordercami faktycznie byli Polacy. Ponadto w jego ocenie przeprosić powinny "redakcje, które podały nieprawdziwą informację". - O ile ona była nieprawdziwa. Tutaj mam wątpliwości. Byłem świadkiem zamiatania spraw pod dywan i kłamania przez policję - mówił Bosak. 

Antyukraińskie fake newsy. Bosak walczy z “poprawnością polityczną”, a Żaryn ostrzega przed realizacją interesów Kremla 

Zdaniem posła policja "unika podawania statystyk narodowościowych", bo wzrost udziału cudzoziemców w ogólnej statystyce przestępczości "zaczął wychodzić". W ocenie Bosaka “mamy tutaj ten sam mechanizm poprawności politycznej, który jest na Zachodzie”.

ZOBACZ TAKŻE: Agresywna klientka zaatakowała Ukrainkę w warszawskiej piekarni. „Won z mojego kraju”

- Ja swoją rolę, jako polski polityk, stojący w obronie interesów polskich obywateli, widzę tak, że tam, gdzie się krystalizuje poprawność polityczna, należy ją przełamywać. Nie będę za to przepraszał, bo uważam, że w ten sposób dbam o dobro wspólne naszego społeczeństwa – dodał.

Na temat antyukraińskich fake newsów wypowiedział się również rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. 30 maja wydał on specjalne oświadczenie. Wskazał on w nim, że przekazy antyukraińskie dotyczące zabójstwa na Nowym Świecie “wpisują się działania rosyjskiej dezinformacji, która tworzy chaos informacyjny i realizuje interesy polityczne Kremla”.

Express Biedrzyckiej 30.05 (Marcin Kierwiński, ppłk Krzysztof Przepiórka, dr Marcin Zaborowski) Sedno Sprawy: Adam Szłapka
Sonda
Jak oceniasz działalność polityczną Krzysztofa Bosaka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE