Koronawirus w Polsce. Będą mandaty za wychodzenie z domu? Policjant wyjaśnia

2020-10-23 11:50
Koronawirus w Polsce: Nowe obostrzenia rządu! Cały kraj w czerwonej strefie
Autor: pikist/zdjęcie poglądowe Koronawirus w Polsce: Nowe obostrzenia rządu! Cały kraj w czerwonej strefie

Od soboty, cała Polska będzie jedną wielką "czerwoną strefą" walki z koronawirusem. Podczas piątkowej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili Polakom plan nowych obostrzeń. Za nieprzestrzeganie obostrzeń można będzie dostać surowy mandat!

Czy za wyjście z domu będzie można otrzymać mandat? "Super Express" poprosił o komentarz rzecznika policji. Najpierw jednak ustawa musi zostać przyjęta przez parlament, a następnie podpisana przez prezydenta.

- Mandat za nieprzestrzeganie nakazów, zakazów i ograniczeń będzie wynosił do 1000 zł - powiedział insp. Mariusz Ciarka.

Wśród zapowiedzianych obostrzeń znalazły się m.in. dwa szczególnie ważne: osoby do 16 roku życia, w godzinach od 8 do 16 mają przebywać na zewnątrz tylko pod opieką osoby dorosłej. Premier zwrócił się też do seniorów z prośbą, apelem, aby w miarę możliwości nie przemieszczały się, i nie wychodziły z domów.

Lockdown ma potrwać od 10 do 14 dni. Zdaniem premiera Morawieckiego, pierwsze symptomy zmian, po wejściu Polski w czerwoną strefę mają się pojawić za tydzień.

Express Biedrzyckiej - Marcin Kierwiński: Gdzie jest prezydent? Duda to tchórz. Chowa się w czasach epidemii.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE