Koronawirus. Już można iść do kina i na basen! Gdzie trzeba zakładać maseczkę?

2020-06-06 6:00
Plaża w Dojlidach i basen otwarte od soboty. Sprawdź, na jakich zasadach
Autor: UM Białystok Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzy Pływalnię Rodzinną przy ul. Stromej. Ruszy też sezon kąpielowy na Dojlidach. Oba obiekty będą funkcjonować w reżimie sanitarnym.

Nareszcie – czekaliśmy na to naprawdę długo! Od dziś zniesione zostają kolejne ograniczenia, wprowadzone wcześniej ze względu na epidemię koronawirusa. Znów będziemy mogli iść do kina, na basen i na siłownię. Wszystko to jednak z zachowaniem specjalnych reguł bezpieczeństwa, czyli tak zwanego reżimu sanitarnego. Wyjaśniamy, co wolno i gdzie trzeba mieć maseczkę.

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, od dziś ponownie możemy korzystać z wielu niedostępnych dotąd z powodu epidemii usług i udogodnień. Miłośnicy srebrnego ekranu czy teatru muszą mieć na uwadze, że seanse i spektakle nie będą wyglądały tak jak przed epidemią. Podczas ich trwania widownia będzie musiała mieć na sobie maseczki. Dodatkowo połowa miejsc ma być wolna. Warto pamiętać, że nie wszystkie multipleksy zdecydowały się otworzyć swe podwoje już od 6 czerwca.

ZOBACZ TEŻ: Warszawa: Kina na nowych zasadach. Zobacz, co zrobić, żeby obejrzeć film


Specjalny reżim sanitarny będzie wymagany też podczas korzystania z siłowni i basenów (co ważne, te będą otwarte także w hotelach). Na siłowniach trzeba będzie zachować odległości, jednak kwestię noszenia przyłbic czy maseczek będą rozstrzygały same obiekty. Przed wejściem trzeba będzie zdezynfekować ręce. Z kolei przy wejściu na basen mają obowiązywać limity (nie większe jednak niż 150 osób). Ponadto od dziś otwierają się też sauny, solaria, salony masażu i tatuażu. W dwóch ostatnich noszenie maseczek będzie obowiązkowe.


Rodziców i ich pociechy z pewnością ucieszy fakt, że ponownie będzie można korzystać z placów zabaw i parków rozrywki. Nie należy jednak zapominać o wymaganych odległościach oraz higienie. Z kolei dobrą wiadomością dla turystów jest fakt, iż ponownie można biwakować w lasach. Ponownie można też organizować wesela do 150 osób.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 5 VI (goście: Bortniczuk, Migalski)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE