Donald Tusk

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Tusk: tylko odpowiedzialna władza, tylko tacy ludzie jak my, są w stanie uratować 500 plus

Konwencja Przyszłości PO. Największa od 2011 roku! [2 lipca 2022]

2022-07-01 13:18

Konwencja Przyszłości PO zaplanowana jest na sobotę 2 lipca 2022. Platforma Obywatelska szykuje konwencję w Radomiu, największą od 2011 r., gdy to świętowała 10-lecie partii. Sobotnie wydarzenie ma podsumować roczne, ponowne przewodnictwo Donalda Tuska w PO, zmobilizować struktury, a także stanowić wstęp do maratonu kampanijnego 2023-2024.

Wielka konwencja PO. "To będzie największe wydarzenie polityczne Platformy od 2011 roku"

"Konwencja Przyszłości" PO rozpocznie się w południe w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu, która może pomieścić ponad 5 tysięcy ludzi. Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec powiedział w rozmowie z PAP: - To będzie największe wydarzenie polityczne Platformy od 2011 roku, od naszej konwencji w Ergo Arenie. Będzie otwarciem nowego sezonu politycznego. Po pandemii, po tym zawieszeniu polityki związanym z wojną w Ukrainie, jesień z będzie obfitowała w gorące wydarzenia polityczne. Z całą pewnością także Polacy będą się mocniej interesować polityką na rok przed wyborami - wyznaje polityk. 

Konwencja PO w Radomiu. Plany na kolejny rok i program

Dodatkowo konwencja PO ma służyć także mobilizacji działaczy i sympatyków partii przed maratonem wyborczym 2023-2024, kiedy to odbędą się kolejno wybory: samorządowe i parlamentarne w przyszłym roku oraz europejskie za dwa lata. Zjazd podsumuje ponadto roczne, ponowne przewodnictwo Donalda Tuska w Platformie. - Nakreślimy również plan na kolejny rok, bo za rok ruszy już ostra kampania wyborcza, więc chodzi o mobilizację na te najważniejsze dla nas kolejne miesiące, które zapewne zdecydują o układzie politycznym. To jesienią mogą się dokonać główne przetasowania, więc chcemy być dobrze przygotowani - komentuje Grabiec.

CZYTAJ: Donald Tusk szczerze o podwyższeniu wieku emerytalnego. Ujawnił kwotę swojej emerytury

Donald Tusk, oprócz podsumowania rozpoczętego także przed rokiem objazdu po Polsce oraz projektu "1000 spotkań", które inni znani politycy Platformy i parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej realizowali w całym kraju, nakreśli też propozycje programowe partii, dotyczące najważniejszych bieżących wyzwań, przede wszystkim walki z drożyzną, rosnącymi ratami kredytów czy zagrożeniami związanymi z agresją Rosji na Ukrainę. 

Konwencja Przyszłość PO. Kto się pojawi? 

Udział w "Konwencji Przyszłości" mają wziąć nie tylko działacze PO, ale także sympatycy Platformy oraz osoby, które zaangażowały się w projekt Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Zaproszenie na zjazd otrzymali także liderzy ugrupowań współtworzących z PO Koalicję Obywatelską: Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska), Adam Szłapka (Nowoczesna) oraz Urszula Zielińska i Przemysław Słowik (Zieloni). "Mobilizacja jest duża mimo wakacyjnego terminu" - zapewnia rzecznik PO.

10 lat temu zorganizowano głośną konwencję PO w Gdańsku

Pamiętna konwencja PO, która odbyła się 10 lat temu w gdańskiej Ergo Arenie stanowiła nie tylko podsumowanie 10 lat funkcjonowania partii, ale także wstęp do kampanii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, które partia Donalda Tuska wygrała. Niespodzianką ówczesnego zjazdu, w którym wzięło udział ok. 12 tysięcy ludzi, była obecność Joanny Kluzik-Rostkowskiej, ówczesnej liderki partii Polska Jest Najważniejsza oraz b. szefowej kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego, a także związanego z Lewicą posła Bartosza Arłukowicza. Nieoficjalnie w Platformie można usłyszeć, że i tym razem na konwencji w Radomiu będą niespodzianki, zarówno personalne, jak i programowe.

Sonda
Czy cieszy Cię powrót Donalda Tuska do polskiej polityki?
Express Biedrzyckiej - dr Anna Materska-Sosnowska: Kaczyński nadal boi się Tuska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE