Donald Tusk

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Donald Tusk

Donald Tusk szczerze o podwyższeniu wieku emerytalnego. Ujawnił kwotę swojej emerytury

2022-06-29 21:07

Donald Tusk udzielił wywiadu, w którym został zapytany m.in. o kwestię podwyższenia wieku emerytalnego. Wiadomo, że temat przechodzenia na emeryturę od zawsze budzi emocje, a w 2012 roku, gdy Tusk był premierem, wiek emerytalny podniesiono i zrównano dla kobiet i mężczyzn do 67 lat. Teraz jednak Tusk inaczej patrzy na sprawę: - Pomysł, aby w jakimś sensie wydłużać przymusowo pracę, był błędem - ocenia polityk.

Donald Tusk o podwyższeniu wieku emerytalnego. Jasna odpowiedź

Wiek emerytalny to temat, który wzbudza wiele dyskusji. Wiek emerytalny został podwyższony w okresie rządów PO-PSL, było to w 2012 roku. Przeprowadzał to wówczas rząd pod wodzą Donalda Tuska, ówczesny premier komentował: - To są trudne decyzje i zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielu ludzi w Polsce odczuwa z tym związany niepokój. Nic więc dziwnego, że w najnowszym wywiadzie z Donaldem Tuskiem temat ten powrócił. Szef PO w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" został zapytany wprost, czy jeśli Platforma Obywatelska dojdzie ponownie do władzy, to przewidziane będą zmiany w kwestii wieku emerytalnego: - Po powrocie Platformy do władzy nie będzie majstrowania przy wieku emerytalnym? - padło pytanie. Donald Tusk jasno i klarownie wyjaśnił, jakie jest stanowisko jego partii:

- Temat jest zamknięty. Ja o tym też już publicznie mówiłem. Pomysł, aby w jakimś sensie wydłużać przymusowo pracę, był błędem. Wielu ludziom pod wieloma względami opłaca się dłużej pracować. Z punktu widzenia systemu emerytalnego lepiej byłoby, żeby ludzie byli chętni do dłuższej pracy, ale to musi być ich wybór. Ja nie pozwolę nikomu wrócić do tematu podwyższenia wieku emerytalnego, przymusowo. To musi być wybór każdego człowieka

Przypomnijmy, że Donald Tusk sam jest już w wieku emerytalnym. 65 lat skończył w kwietniu 2022, co od razu sprawiło, że głośno było o  emeryturze Donalda Tusk. Według naszych szacunków za pracę w UE Donald Tusk może liczyć na ok. 20 tys. zł emerytury. Sam szef PO przyznał w rozmowie z Natemat.pl ile może wynieść jego emerytura i podał, jaką informację ws. emerytury dostał z ZUS: - Ostatnia informacja, jaką dostałem z ZUS, mówi o 3 tysiącach z kawałkiem. Ta kwota, podobnie jak w przypadku innych osób, co jakiś czas ulega pewnym zmianom, bo niestety rośnie umieralność, a to wpływa na wyliczenia - powiedział w wspomnianym wywiadzie.

NIŻEJ ZOBACZYSZ, JAK TUSK SPĘDZA CZAS Z RODZINĄ:

CZYTAJ: Emerytura Donalda Tuska. Jaka emerytura mu przysługuje? ZUS podał szokującą informację!

Temat wieku emerytalnego i ewentualne jego podwyższenie została zapytana w rozmowie z Radiem Zet, Małgorzata Kidawa-Błońska. - Ludzie w większości uważają, że trzeba dłużej pracować i chcieliby móc pracować, tym bardziej w tej sytuacji, gdy wiedzą, że ich dochody spadają z tygodnia na tydzień, a wartość nabywcza pieniądza jest coraz mniejsza - wyznała Kidawa-Błońska.

Sonda
Kiedy lepiej się żyło? Za rządów: Gierka, Tuska czy Morawieckiego?
Express Biedrzyckiej - dr Anna Materska-Sosnowska: Kaczyński nadal boi się Tuska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE