Jarosław Kaczyński

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Kontrowersyjne słowa Jarosława Kaczyńskiego o osobach LGBT: Ja bym to badał

2022-06-25 21:10

Na spotkaniu z mieszkańcami Włocławka prezes PiS Jarosław Kaczyński poruszył wiele spraw. Skomentował m.in. postulat środowisk LGBT dotyczący korekty płci. - Można mieć takie poglądy. Dziwne co prawda, ja bym to badał, no ale... powiedział Kaczyński we Włocławku, gdzie przebywa z wizytą. Jego wypowiedź wywołała śmiech na sali.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się w sobotę z mieszkańcami Torunia i Włocławka. Wizyty Kaczyńskiego w województwie kujawsko - pomorskim są częścią wielkiego objazdu Polski, który zaczął, jeżdżąc do stolic okręgów senatorskich, które stają się także okręgami partii Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński o LGBT

To we Włocławku wypowiedział się o postulatach osób LGBT dotyczących zmiany płci.  - Musimy także doprowadzić, chociaż to może najtrudniejsze, żeby powróciła prawda. Oczywiście, ktoś się może z nami nie zgadzać. Ma lewicowe poglądy. Uważa, że każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć: do godz. 5:30 byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą. Bo przecież lewica uważa, że tak powinno być i należy tego przestrzegać - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zobacz też: Oni wzięli udział w Paradzie Równości w Warszawie. Zobacz, kogo można było spotkać w tęczowym pochodzie [ZDJĘCIA]

- Mój szef w pracy, czy nawet moja koleżanka i kolega powinni się zwracać w formie żeńskiej. Można mieć takie poglądy. Dziwne co prawda. Ja bym to badał, ale... można - powiedział Kaczyński.

Uczestnicy spotkania zareagowali na te słowa śmiechem i nagrodzili wicepremiera oklaskami. Kaczyński dodał też: - Można mieć poglądy bardzo liberalne. Można uważać, że powinniśmy prowadzić inną politykę zagraniczną. To wszystko jest dopuszczalne, ale czy w kampanii wyborczej można zapowiadać, że my zakażemy rozwodów, środków antykoncepcyjnych. Nie ma ku temu najmniejszych nawet podstaw - tłumaczył.

Wielka zabawa i taniec w... fontannie. Tak bawią się uczestnicy Parady Równości
Sonda
Czy osoby LGBT są w Polsce dyskryminowane?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE