Sylwia Spurek

i

Autor: Archiwum prywatne Sylwia Spurek

Weganie się ucieszą

Koniec z barami mlecznymi!? Eurposłanka Sylwia Spurek chce serwować etyczną żywność

Coraz więcej Polaków rezygnuje z jedzenia mięsa, co cieszy europosłankę Sylwię Spurek (46 l.), która walczy z przemysłem zarabiającym na hodowli zwierząt i produkcji mięsa, jaj oraz mleka. – Do likwidacji jest program „Szklanka mleka” w szkole, a także bary mleczne w obecnej formule – mówi nam działaczka.

Spurek: Koniec z dotowaniem produktów odzwierzęcych!

Europosłanka Sylwia Spurek działa na rzecz praw zwierząt oraz promuje dietę wegańską. Polityczka z Grupy Zielonych w Parlamencie Europejskim krytykuje przy tym przemysł spożywczy oparty na eksploatacji zwierząt i walczy o rezygnację z promocji mięsa, jaj oraz mleka i jego przetworów. – Chcę pokazać wszystkim partiom politycznym, i PiS, i opozycji, że sektor hodowlany to tykająca bomba, i społeczna, i środowiskowa – mówi Sylwia Spurek „Super Expressowi”. – Musimy zacząć wycofywać dotacje do uprawy pasz i hodowli zwierząt, zakazać reklamowania produktów odzwierzęcych. Musimy też wprowadzić mechanizmy wspierające rozwój branży produktów wegańskich – opowiada.

Sylwia Spurek apeluje, by nie dawać dzieciom mleka! Rodzice odpowiadają

Bary mleczne tak, ale w nowej formule

– Ale musimy też skończyć z promocją mięsa, mleka, jaj za publiczne pieniądze. Do likwidacji są fundusze promocji takich produktów, do likwidacji jest też program „Szklanka mleka” w szkole, ale również bary mleczne w obecnej formule – zapowiada europosłanka Spurek, postulując dopłaty do barów wegańskich, które oferują zdrową i etyczną żywność.

Express Biedrzyckiej - Sylwia Spurek: Unia Europejska zawodzi na wielu frontach
Sonda
Poszedłbyś na wegański obiad z Sylwią Spurek?

Nadal jesz mięso? Po wysłuchaniu tego podcastu może przejść Ci ochota!

Listen to "Kotlet z psa? Mielone z kota? Dlaczego jedne zwierzęta kochamy, a inne... zjadamy?" on Spreaker.