Kongres Nowej Lewicy. Kwaśniewski z Senyszyn i nie tylko

i

Autor: Marek Zieliński Kongres Nowej Lewicy. Kwaśniewski z Senyszyn i nie tylko

Kongres Nowej Lewicy. Wybrano liderów! W założeniach m.in. likwidacja umów śmieciowych

2021-10-09 15:13

W sobotę w Warszawie odbył się Kongres Nowej Lewicy. Zebrało się 1200 delegatów z całego kraju. Na miejsce przybył kamper, z którego wysiedli Anna Mackiewicz i Maciej Gdula. Polityk mówił o pięciu pozytywnych wartościach zawartych w nowym programie Nowej Lewicy. Są to współpraca, szacunek, odpowiedzialność za przyrodę, europejskość i troskę. Przy tej okazji wybrano dwóch liderów, którzy przewodniczyć będą Nowej Lewicy.

- Przez współpracę Nowa Lewica rozumie współdziałanie w pracy i szkole, między pracownikami a pracodawcami, a także między samorządowcami, państwem i mieszkańcami. W tym punkcie ugrupowanie wpisało jako priorytety: likwidację umów śmieciowych, edukację praktyczną, a nie ideologiczną, a także współpracę uniwersytetów z przedsiębiorcami i społecznościami lokalnymi - mówiła Mackiewicz. Mówiąc o szacunku, podkreśliła, że przede wszystkim należy się on o osobom LGBT, migrantom, kobietom i sędziom. - Nigdy nie pozwolimy na to, żeby nienawiść w Polsce stała się normą - stwierdziła. Mackiewicz w kontekście Zielonego Ładu, mówiła o odejściu od węgla do 2035 roku. Priorytetem ma być także stworzenie sieci automatów wymiany opakowań szklanych i plastikowych. Wspomniała też o możliwości sprzedaży energii przez gospodarstwa domowe. Jeśli chodzi o ostatnią część programu, to została ona skierowana do Jarosława Kaczyńskiego i prezes Trybunały Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Nowa Lewica chce przywrócić europejskie standardy w sądownictwie. - Czekają nas kolejne miesiące rozmów i konsultacji aż przyjmiemy ostateczny program. Jedno jest zawsze pewne: Nowa Lewica nie chce powrotu Polski sprzed PiS-u, ponieważ chcemy i wiemy, jak zmienić Polskę, jak ją rozwijać - powiedziała polityk. - Lewica to nie tylko współdziałanie, ale to również gotowość do rządzenia albo współrządzenia - powiedziała posłanka Joanna Scheuring Wielgus.

Super Raport 06.10 (Goście: Zbigniew Girzyński - Polskie Sprawy, Krzysztof Gawkowski - Nowa Lewica) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin

Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń zostali w sobotę podczas kongresu zjednoczeniowego wybrani współprzewodniczącymi Nowej Lewicy. Biedroń otrzymał 936 głosów, Czarzastego poparło 887 delegatów, a kontrkandydat lidera frakcji SLD Piotr Rączkowski uzyskał 152 głosy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE