Mateusz Morawiecki. Konferencja

i

Autor: TWITTER Mateusz Morawiecki. Konferencja

Konferencja premiera Morawieckiego. Będą zmiany w obostrzeniach? Koronawirus w Polsce [RELACJA]

2020-11-20 8:06

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego odbędzie się prawdopodobnie w piątek 20 listopada. W ramach walki z epidemią koronawirusa w Polsce, rząd z premierem na czele, co pewien czas przedstawia obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce oraz prezentuje strategię działania w walce z epidemią. W czwartek premier ogłosił, że dziś lub w najbliższych dniach, ma zostać przedstawiony plan organizacji życia gospodarczego. Co to oznacza? Czego należy się spodziewać?

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział  w czwartek, po posiedzeniu, Rady Dialogu Społecznego, że niebawem, czyli właśnie w piątek bądź  w najbliższych dniach, przedstawiona zostanie strategia organizacji życia gospodarczego, która ma obowiązywać w najbliższych miesiącach. Prawdopodobnym jest, że w piątek 20 listopada, w ramach konferencji prasowej, możemy poznać szczegóły i konkrety dotyczące spraw związanych z gospodarką. Od tygodni w Polsce obowiązuje surowy reżim sanitarny, wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu gospodarki, tzw. zamrożenie. Dotyczą one w dużej mierze handlu, np. przebywanie określonej liczby osób w sklepach, restauracje i bary mogę serować dania tylko  na wynos lub w dostawie. Przed nami święta Bożego Narodzenia, a w związku z tym okresem, Polacy chcą wiedzieć, co może się zmienić. W czwartek premier Morawiecki powiedział:

- Jutro [piątek 6.11, przy. red], jeśli się uda nam pozbierać wszystkie parametry, albo w poniedziałek przedstawimy plan na najbliższych kilka miesięcy. Taki, który będzie odnosił się do tego, jak dzisiaj zamrożone branże mogłyby funkcjonować, jak handel ma funkcjonować, jak planujemy przed świętami zorganizować życie gospodarcze. Obecny poziom zakażeń wskazuje na to, że epidemia się stabilizuje, ale bynajmniej nie jest jeszcze opanowana - ocenił. Więcej dowiemy się wkrótce. 

POLECAMY: Minister Zdrowia ujawnia w SE: Lockdown w Boże Narodzenie i masowe szczepienia?

Konferencja Mateusza Morawieckiego. Nowe OBOSTRZENIA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany