Jarosław Kaczyński, Sławomir Mentzen

i

Autor: Super Express (2) Jarosław Kaczyński, Sławomir Mentzen

Polityk mówi, co może nas czekać

„Konfederacja przygotowuje się do koalicji z PiS”. Mocne słowa Dziambora

2023-04-29 19:18

Konfederacja cieszy się ostatnio dużą popularnością w mediach społecznościowych, a w sondażach uzyskuje lepsze wyniki niż jeszcze kilka miesięcy temu. Były poseł tego ugrupowania, Artur Dziambor, nie ma wątpliwości, co partia planuje w najbliższej przyszłości.

Konfederacja, na czele której stoi Sławomir Mentzen, zachęca do głosowania obiecując na przykład zmianę w podatkach i w działaniu ZUS-u. Były członek tego ugrupowania nie ma złudzeń co do planów Konfederacji. - Jestem przekonany, że oni przygotowują się do zawarcia koalicji z PiS – stwierdził Artur Dziambor w rozmowie z portalem Na Temat.

Co więcej, polityk uważa, że przede wszystkim Konfederacja będzie chciała zająć się resortem finansów. - Stawiam na to, że Mentzenowi będzie szczególnie zależało na Ministerstwie Finansów. Jego zapowiedzi są przecież niesamowite, więc musi jakoś powalczyć o spełnienie oczekiwań wyborców. Długo opowiadał, czego to nie da się zrobić z dnia na dzień, ale już widać, że im bliżej realnej władzy, tym jego przekaz trochę mięknie. Kontrola nad resortem finansów będzie więc kluczowa, żeby wyborcy nie zaczęli nerwowo pytać, dlaczego mija rok, a podatki wciąż niezmienione i ZUS działa tak, jak działał – stwierdził Artur Dziambor.

Czego jeszcze można się spodziewać? Zdaniem byłego członka Konfederacji, koalicja z PiS jest niemal pewna. - Pozostałe ministerstwa to pewnie kwestia ostatecznego wyniku wyborów. Jednak tego, że ogólnie trwają przygotowania do koalicji z PiS, jestem pewien. Różne znaki na niebie i ziemi wyraźnie na to wskazują – uznał polityk.

W naszej galerii zobaczysz, jak mieszka Artur Dziambor z żoną i dziećmi. W quizie pod galerią sprawdzisz, czy pamiętasz dawnych polityków PiS-u i PO.

Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? 13/15 to marzenie!

Pytanie 1 z 15
Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? Kto jest na zdjęciu:
Janusz Palikot
Express Biedrzyckiej - prof. Jarosław Flis