Bronisław Komorowski

i

Autor: Andrzej Lange/Super Express Bronisław Komorowski

Pensje lekarzy

Komorowski nie zostawia na Kaczyńskim suchej nitki. Poszło o zarobki lekarzy

2022-12-05 21:05

Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest przesadna i trzeba coś z tym zrobić - mówił w niedzielę o lekarzach prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Nowej Soli. Lekarze zarabiają przyzwoicie w tej chwili, ale miedzy innymi dlatego, że ich brakuje - mówił w "Kropce nad i" były prezydent Bronisław Komorowski. Komentował w ten sposób słowa Jarosława Kaczyńskiego. Jak stwierdził Komorowski, prezes PiS "powinien mieć świadomość, że jest współodpowiedzialny za brak lekarzy w Polsce".

Kaczyński o zarobkach lekarzy

Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Nowej Soli (Lubuskie) mówił o problemach służby zdrowia. "Myśmy prawie podwoili wydatki na służbę zdrowia" - podkreślił. Jak dodał, zarobki są bardzo zróżnicowane. "Są lekarze, którzy zarabiają całkiem przeciętnie, ale jest i tak, że niektórzy zarabiają bardzo, bardzo dużo" - zauważył prezes PiS.

"Nie miałbym z tego powodu pretensji, gdyby służba zdrowia działała tak, jak powinna działać" - podkreślił. Prezes PiS zaznaczył, że aby zostać lekarzem trzeba uczyć się co najmniej 10 lat. "Niech te płace będą nawet bardzo wysokie, szczególnie jeśli chodzi o tych doświadczonych lekarzy, a doświadczenie jest ogromnie ważne w medycynie" - dodał. "W zamian za to musi być dobra służba zdrowia. A ja ciągle dowiaduje się o przypadkach skandalicznych, jeżeli chodzi o działania służby zdrowia" - mówił Kaczyński.

Komorowski ostro krytykuje Kaczyńskiego

Do wypowiedzi szefa PiS odniósł się w "Kropce nad i" w TVN24 były prezydent Bronisław Komorowski. - Niewątpliwe lekarze zarabiają przyzwoicie w tej chwili, ale miedzy innymi dlatego, że ich brakuje. I dyrektorzy placówek medycznych się starają bardzo pozyskać lekarzy - mówił. W ocenie Komorowskiego, Kaczyński powinien mieć świadomość, że jest "współodpowiedzialny za brak lekarzy w Polsce".

- Prawo i Sprawiedliwość od wielu lat krytykowało poprzedników za to, że lekarze wyjeżdżają za granicę. Gdzie są te sukcesy Prawa i Sprawiedliwości w obszarze reformy służby zdrowia tak, aby lekarze nie musieli pracować na trzech etatach, aby lekarze nie musieli wyjeżdżać za granicę? Pan Kaczyński poszedł w łatwą krytykę, ale nie znalazł przez tyle lat sposobu na rozwiązanie naprawdę dotkliwego problemu - ocenił.

Sonda
Czy pacjenci powinni oglądać bez problemu telewizję w szpitalach?
Kryzys w Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, lekarze masowo składają wypowiedzenia

Polacy mówią o WOJNIE DOMOWEJ! 

Posłuchaj, jak bardzo politycy podzielili naród.

Listen to "Tak politycy podzielili Naród! SKŁÓCENI Polacy mówią o WOJNIE DOMOWEJ!" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany