Dogadali się?

Tajemnicze spotkanie Kukiza z Kaczyńskim! W pośpiechu opuszczał budynek. Szykuje się coś mocnego?!

2023-05-12 19:34

Kolejne rozmowy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim zbliżają do podpisania do porozumienia - powiedział PAP lider Kukiz'15 Paweł Kukiz, po spotkaniu na Nowogrodzkiej. Rozwiązania programowe, o których dyskutowali politycy, dotyczą m.in. zmiany ordynacji wyborczej na model mieszany, zniesienia immunitetów dla posłów i senatorów czy rozszerzeniu ustawy antykorupcyjnej.

Kukiz spotkał się z Kaczyńskim - będzie porozumienie?

Kolejne spotkanie Kukiz-Kaczyński odbyło się w 12 maja popołudniu. Jak przekazał PAP lider Kukiz'15 rozmowy przebiegały w dobrej atmosferze. "Kolejne rozmowy z prezesem Kaczyńskim zbliżają do podpisania do porozumienia" - powiedział.

 -"Czekam na formalne potwierdzenie na piśmie dotyczące moich postulatów programowych oraz formalne podpisanie umowy programowej, która musi być perfekcyjnie dopracowana i jasna, więc nie ma takiego ciśnienia, żeby ona była podpisana z dnia na dzień" - poinformował Kukiz.

Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz podpisali w czerwcu 2021 roku umowę o współpracy programowej. Dzięki umowie, co wielokrotnie podkreśla lider Kukiz'15, udało się uchwalić m.in. ustawę antykorupcyjną, o konopiach medycznych, włóknistych, o bezpośredniej sprzedaży dla rolników czy o wyrównaniu świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

 Kukiz nie będzie na konwencji PiS

Polityk odniósł się także do weekendowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. "Nie będzie nas na niej, bo nie mamy jeszcze podpisanego porozumienia, więc będziemy jej słuchać poprzez media" - podkreślił Kukiz.

Sonda
Paweł Kukiz - lepszy jako polityk, czy muzyk?
P.KUKIZ: TUSK POTRAKTOWAŁ MNIE JAK FRAJERA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany