Janusz Kowalski

i

Autor: TOMASZ GOLLA Janusz Kowalski

Kodeks karny do poprawki. Poseł Kowalski w Sejmie: PO jest partią obrony pedofilów, gwałcicieli, morderców!

2022-07-06 19:12

Kodeks karny idzie do poprawki. Ministerstwu Sprawiedliwości i politykom korygującym przepisy zależy na zaostrzeniu kar za najcięższe przestępstwa takie jak morderstwo czy gwałt. Proponowane przez nich zmiany spotykają się z krytyką m.in. RPO i stowarzyszenia Iustitia. W czasie sejmowej dyskusji poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski oskarżył PO o to, że „broni pedofilów i gwałcicieli”.

Kodeks karny do poprawki. Oskarżenia w Sejmie

W Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu zmian w kodeksie karnym, który został przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Nowe zapisy wprowadzają karę bezwzględnego dożywocia, karę do 30 lat więzienia, zaostrzenie kar za wiele przestępstw. W czasie debaty głos zabrał Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. – Minister Zbigniew Ziobro i wiceminister Marcin Warchoł stają po stronie ofiar, a Platforma Obywatelska, postkomuniści znowu stają po stronie sprawców. Platforma Obywatelska jest partią obrony pedofilów, gwałcicieli, morderców! – stwierdził podczas swojego wystąpienia. Zdaniem Janusza Kowalskiego posłowie PO chcą, by przestępcy szybciej wychodzili z więzienia. – My chcemy, żeby ci ludzie nigdy nie wyszli z więzienia, dlatego Zbigniew Ziobro przygotował zaostrzenie kodeksu karnego. A wy bronicie pedofilów i gwałcicieli! – grzmiał poseł z sejmowej mównicy. Janusz Kowalski równie stanowczo wypowiadał się w mediach społecznościowych.

Była księgowa oskarżona o wyprowadzenie z sądu 577 tys zł
Sonda
Czy zabójstwo w obronie koniecznej powinno być karane?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE