Robert Biedroń

i

Autor: Robert Biedroń/TWITTER Robert Biedroń

trzy kandydatki

Kobieta następcą Dudy? Biedroń wskazuje kandydatki na prezydenta, jedno nazwisko zaskakuje

2022-10-11 11:28

Do tej pory kobieta w naszym kraju zajmowała jedynie stanowisko premiera. Według Roberta Biedronia czas już jednak, aby to właśnie przedstawicielka płci pięknej została głową państwa. Polski europoseł, goszcząc w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, zdradził nazwiska trzech polityczek, które idealnie nadają się na to stanowisko.

Do tej pory na stanowisku Prezesa Rady Ministrów zasiadały trzy kobiety: Hanna Suchocka, Ewa Kopacz oraz Beata Szydło. Zupełnie inaczej sprawa ma się z funkcją prezydenta naszego kraju, gdyż nie zdarzyło się jeszcze, aby jakakolwiek pani była blisko tego urzędu (dostając się np. do drugiej tury wyborów). Zwykle startujące w prezydenckiej elekcji kobiety uzyskiwały bardzo przeciętne rezultaty. Tymczasem teraz, według Roberta Biedronia, ta sytuacja mogłaby ulec jednak diametralnej zmianie!

Kobieta prezydentem Polski?

Jak mówił europoseł Lewicy w rozmowie z Michałem Wróblewskim, obecny Kongres Kobiet zanadto reprezentuje poglądy zbieżne wyłącznie z linią Platformy Obywatelskiej, gdzie podkreślił, że jeszcze kilka lat temu była tam zdecydowanie większa różnorodność poglądów. Zaznaczył jednak przy tym, że "trzyma kciuki za wszystkie inicjatywy, dzięki którym w polskiej polityce będzie więcej kobiet". Przy tej okazji oznajmił właśnie, że chciałby wierzyć, że dojdzie do sytuacji, w której będziemy mieć "pierwszą prezydentkę w końcu, i nareszcie".

Trzy kandydatki Biedronia

Gdy prowadzący rozmowę zapytał ironicznie, czy mogłaby być to np. Magdalena Ogórek (niegdyś kandydatka SLD w wyborach prezydenckich), Biedroń szczerze się uśmiał i przyznał, że jej start w wyborach "to był błąd Leszka Millera" i nie należy się spodziewać, aby miała ona dostać drugą szansę. Dopytywany, jaką zatem kobietę widziałby na stanowisku prezydenta Polski, odpowiedział najpierw, że "jest wiele takich kobiet" na lewicy. Następnie wymienił:

  • Wandę Nowicką,
  • Joannę Scheuring-Wielgus oraz...
  • Katarzynę Kotulę.

Jak sądzicie - czy Polska jest już gotowa na kobietę prezydent? Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie:

Sonda
Czy Polska jest już gotowa na kobietę na stanowisku prezydenta?
Robert Biedroń: PiS to koń trojański Putina w Europie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany