Była zona byłego ministra,Izabel, pisze do Ziobry: Ministrze wsadź Marcinkiewicza za kraty!

i

Autor: MARCIN SMULCZYNSKI / SUPER EXPRESS

Marcinkiewicz PONIŻONY! Koalicja się go wstydzi [TYLKO U NAS]

2019-02-28 4:00

Jak ustalił „Super Express”, mimo wielkich starań, Kazimierz Marcinkiewicz (60 l.) nie znajdzie się na listach Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu. Powód? Ważni politycy PO wskazują na ciągnącą się za nim od dłuższego czasu sprawę z niepłaceniem alimentów na byłą żonę Izabelę Marcinkiewicz (38 l.). - Nie ma tematu, jeśli chodzi o Marcinkiewicza – przyznaje nam wiceszef PO Borys Budka (41 l.).

Był jednym z byłych premierów, którzy podpisali dokument wzywający do utworzenia wspólnej listy na wybory do Parlamentu Europejskiego, a jego była żona na naszych łamach kibicowała mu, aby został europosłem. - Może, gdyby się dostał do Brukseli i został europosłem, spłaciłby należne mi alimenty. W sumie jest winny ponad 110 tysięcy złotych! – mówiła nam Izabela Marcinkiewicz. Ale okazuje się, że były szef rządu o miejscu na liście może raczej zapomnieć, choć mówiło się, że mógłby wystartować z trzeciego miejsca w Zachodniopomorskiem. - Powiem dyplomatycznie: o listach zdecydujemy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. I nie ma tematu, jeśli chodzi o pana Marcinkiewicza – zdradza wiceszef PO Borys Budka. 

A w nieoficjalnych rozmowach ważni politycy przyznają, że nieobecność byłego premiera na listach do PE ma związek z zamieszaniem w jego życiu prywatnym. I tym, że nie płaci alimentów byłej żonie. - Choć Marcinkiewicz chce od nas startować, to nic z tego. Byłby dla nas zbyt dużym obciążeniem. Mówi o praworządności, a jednak w życiu prywatnym prawo sobie lekceważy. Nie jestem za tym, aby ktoś taki był na naszych listach do PE - kwituje jeden z ważnych polityków PO. - Sytuacja osobista Marcinkiewicza dyskwalifikuje go jako polityka - ocenia z kolei prof. Kazimierz Kik, politolog.
Kazimierz Marcinkiewicz nie odbierał wczoraj od nas telefonu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają