Klaudia Jachira

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Klaudia Jachira

Posłanka KO może odetchnąć

Klaudia Jachira nie straci immunitetu: Wielkie podziękowania dla tych, którzy stanęli w mojej obronie

2022-10-26 13:37

Klaudia Jachira wzbudza skrajne emocje wśród społeczeństwa. Część Polaków uwielbia polityczkę związaną z Koalicją Obywatelską. Inni natomiast nie darzą Jachiry sympatią. I pewnie część, która podważa obecność posłanki w Sejmie nie posiada się z radości z uwagi na to, że Jachira nie utraci immunitetu. O czym poinformowała za pośrednictwem social mediów.

Dlaczego Jachira miała stracić immunitet?

Kaludia Jachira jakiś czas temu użyła w Sejmie sformułowania, które nie spodobało się niektórym politykom obecnym wówczas na obradach. 

"(...)myśliwi nie zabijają dlatego, że są głodni, dlatego, że jest im zimno, zabijają bo lubią" słowa Jachiry zszokowały

"Trzeba pamiętać, że myśliwi nie zabijają dlatego, że są głodni, dlatego, że jest im zimno, zabijają bo lubią, bo czerpią z tego chorą satysfakcję i tego sadyści chcecie uczyć własne dzieci" - miała wówczas powiedzieć Jachira. 

Instytut Analiz Środowiskowych odrzucił wniosek o uchylenie immunitetu Jachirze

Dziś wiemy, że Instytut Analiz Środowiskowych zajmując się słowami posłanki Klaudii Jachiry zaopiniował negatywnie uchylenie jej immunitetu. Posłanka na Instagramie podzieliła się dobrą wiadomością z obserwatorami. Nie kryjąc radości i dziękując innym politykom za okazane wsparcie.

"Miło mi poinformować, że Komisja Regulaminowa po zapoznaniu się z wnioskiem powodów z Instytutu Analiz Środowiskowych zaopiniowała negatywnie uchylenie mi immunitetu.?

?Wielkie podziękowania dla wszystkich posłów i posłanek, którzy stanęli w mojej obronie: Agnieszce Hanajczyk, Katarzynie Kotuli, Henryce Krzywonos Markowi Rutce, Wojciechowi Królowi, a przede wszystkim dla posłanki Urszuli Zielińskiej, która była moja obrończynią i przedstawiła szereg argumentów przemiawiających za tą wypowiedzią.

Letnia moda w Sejmie. Posłanka Klaudia Jachira zdradza swoje ulubione trendy na lato [Galeria]

? W dzisiejszych czasach człowiek nie zabija nie dlatego, bo czuje głód, bo chce wykorzystać skórę czy futro zwierząt do przetrwania, ale myślistwo stało się przeżytkiem i okrutnym hobby. Hobby, które często wiąże się z niewyobrazalnym cierpieniem zwierząt, a także bywa też zagrożeniem dla ludzi. Własciwie nie ma tygodnia, by nie było doniesień medialnych, że myśliwy zranił lub zabił człowieka, bo pomylił go z dzikiem albo znęcał się nad zwierzętami.

?Za podobną wypowiedź stanęłam już raz przed Komisją Etyki i nie zostałam ukarana.

? Bardzo ważny jest kontekst wypowiedzianych słów - podczas debaty o dopuszczeniu dzieci do udziału w polowaniach. Jest wiele opinii psychologów jak źle na psychikę dzieci wpływa oglądanie takiego okrucieństwa wobec dzieci.

? Jako posłanka dysponuje wolnym mandatem i szczególnie na mównicy powinniśmy mieć pełną swobodę wypowiedzi. Jeżeli zaczniemy karać posłów i posłanki za wypowiedzi z mównicy, to sądy przestałyby się zajmować czymkolwiek innym.

I choć nie obyło się podczas posiedzenia Komisji bez kąśliwych uwag ze strony posłów pisu, dotyczących mojego wieku, płci i tego, "że przecież nikt nie traktuje pani słów powaznie" i "musi się pani jeszcze wiele nauczyć", to jednak cieszę się że Komisja dostrzegła bezzasadność tego pozwu i zaopiniowała ten wniosek negatywnie(pisownia oryginalna)" - napisała na Instagramie Jachira. 

płk. Krystian Zięć
Sonda
Zgadzasz się z Klaudią Jachirą?