Agnieszka Buczyńska- Trzecia Droga

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express

Poznaj kandydatkę Trzeciej Drogi!

Kim jest Agnieszka Buczyńska? Weźmie udział w debacie „SE” i Polskiego Radia 24

2023-09-09 11:31

Już 10 września odbędzie się debata "Super Expressu" i Polskiego Radia 24 między przedstawicielami wszystkich największych ugrupowań startujących w wyborach parlamentarnych 2023. Reprezentantką Trzeciej Drogi będzie Agnieszka Buczyńska. Kim jest? Zapraszamy do naszego tekstu, w którym można ją lepiej poznać.

Agnieszka Buczyńska przyszła na świat 22 września 1986 roku w Tczewie. Ukończyła socjologię na Collegium Civitas w Warszawie, politologię na Uniwersytecie Gdańskim oraz MBA lidership w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Bardzo wcześnie związała się z organizacjami pozarządowymi. Została najpierw wiceprezesem, a w końcu prezesem Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz była członkiem Gdańskiej Rady Organizacji Pozarządowych oraz Gdańskiej Rady Pożytku Publicznego w Gdańsku VII i VIII kadencji. Prowadziła prace w Gdańskiej Radzie ds. Seniorów, a od 2021 roku jest członkiem Gdańskiej Rady ds. Rozwoju Wolontariatu.

Agnieszka Buczyńska w ramach kampanii samorządowej w 2018 roku współpracowała z Komitetem Wyborczym Wyborców Pawła Adamowicza Wszystko dla Gdańska, a rok później brała udział w kampanii obecnej prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.

Była także członkiem Komitetu Wyborczego Wyborców Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Następnie została współzałożycielką oraz wiceprezesem polski 2050, a w 2022 roku dołączyła do zarządu ugrupowania.

Agnieszka Buczyńska została Osobowością Pomorza „Dziennika Bałtyckiego” w 2017 roku,  a w 2019 została uhonorowana nagrodą społecznika roku im. Lecha Bądkowskiego.

W wyborach parlamentarnych 2023 jest „jedynką” Trzeciej Drogi w Gdańsku.

Prywatnie jest żoną prezesa Areny Gdańsk Pawła Buczyńskiego i mamą dwóch córeczek: Julii i Poli.

Quiz. Pamiętasz te piosenki wyborcze? Komplet punktów dla fanów muzyki

Pytanie 1 z 8
Zacznimy od czego prostego. Piosenka zespołu TOP-ONE "Ole Olek" zaczyna się od słów:
Wieczorny Express - Góras
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany