Kidawa-Błońska Rezygnuje z kadydowania. Kto ją zasątpi?

i

Autor: Materiał promocyjny kampaniii https://www.facebook.com/MKidawaBlonska/

Wybory 2023

Kidawa-Błońska na liście KO do Senatu. Jej rywalem będzie szef "krokodyli"

2023-09-02 16:01

Wiadomo już, że kandydatką Koalicji Obywatelskiej do Senatu w Warszawie będzie Małgorzata Kidawa-Błońska. Znany jest również kandydat Prawa i Sprawiedliwości, a będzie nim szef "krokodyli" czyli Inspektoratu Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką KO w wyborach do senatu

Wiadomo, że Małgorzata Kidawa-Błońska będzie kandydatką do Senatu w Warszawie (okrąg 43) Koalicji Obywatelskiej. Do tej pory była wiceministrem w KPRM (2014-2015), rzecznikiem prasowym drugiego rządu Donalda Tuska (2014), a także marszałkiem Sejmu VII i IX kadencji, w wyborach kopertowych, które się nie odbyły miała być kandydatką PO na prezydenta. Jak przyznała w rozmowie "Rzeczpospolitej", choć startuje w wyborach do Senatu na razie nie było rozmów o fotelu marszałek Senatu.

Na razie bardzo chciałabym dostać zaufanie warszawiaków, być senatorem i mieć bardzo dobry wynik. Wszystkie moje koleżanki i koledzy, którzy są na listach, myślimy o dobrych wynikach. Nie było rozmowy o fotelu marszałka Senatu - mówiła Kidawa-Błońska dla "Rz".

Alvin Gajadhur będzie walczył z Kidawą-Błońską o miejsce w Senacie

Z kolei kandydatem w okręgu 43 do Senatu z ramienia Zjednoczonej Prawicy ma być Alvin Gajadhur, główny inspektor transportu drogowego zwanych także "krokodylami" ze względu na zielone pojazdy służb. 

Gajadhur w GITD jest od 2002 roku, w latach 2002-2016 był rzecznikiem prasowym. W 2016 roku był p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego, a w 2017 roku sam objął fotel szefa GITD. Co ciekawe, w 2011 roku startował w wyborach parlamentarnych z warszawskiej listy PiS, ale nie udało mu się otrzymać mandatu posła.

Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_ KALETA, SZCZERBA, ZALEWSKI _RUNDA 2

QUIZ Sprawdź, co wiesz o Platformie Obywatelskiej!

Pytanie 1 z 12
W którym roku powstała Platforma Obywatelska?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany