Katarzyna Piekarska. Wycieli mi guza, wierzę, że wygram z rakiem

i

Autor: TWITTER

SZCZERE SŁOWA

Katarzyna Piekarska o walce z rakiem: Jestem na kolejnym etapie leczenia i boję się

2022-11-10 4:41

Posłanka KO Katarzyna Piekarska (55 l.). niedawno zaczęła walkę z rakiem. Teraz czeka na kolejny etap leczenia. W oderwaniu się od przykrych doświadczeń ostatnich miesięcy pomaga jej wypoczynek na Mazurach.

Katarzyna Piekarska walczy z rakiem. Ma też ważne przesłanie

Katarzyna Piekarska przeżywa trudne chwile. Kilka miesięcy temu dowiedziała się, że zaatakował ją rak. Musiała przejść operację. Sytuacja była poważna, a sama posłanka przyznała, że jej matka także chorowała na nowotwór. Nic dziwnego, że Piekarska bardzo przeżyła wiadomość o chorobie: - Moja mama zgłosiła się do lekarza za późno i niestety zmarła. Dwie siostry mamy też zmarły na raka. Tak sobie pomyślałam, że teraz kolej na mnie, ale to był tylko taki pierwszy moment - opowiadała w rozmowie z "Super Expressem". Jak mówiła, o chorobie dowiedziała się przez przypadek, traf chciał, że trafiła na badanie: - Ja się dowiedziałam, robiąc badania i mammografię trochę przypadkiem, bo stał mammobus. Przez ostatnie lata nie robiłam żadnych badań, a wcześniej robiłam systematycznie mammografię i USG. Z mammografii wynikło, że mam guza i musiałam podjąć się wycięcia tego guza. Potem czeka mnie dalsze leczenie, ale rokowania są bardzo dobre. Zrobiłam biopsję, jest to nowotwór złośliwy. Operacja będzie oszczędzająca, także pierś zachowam, ale nie miałabym żadnego problemu z mastektomią. Będą wycinane węzły chłonne, a wszystko nastąpiło bardzo szybko - wyjaśniała kilka miesięcy temu. Piekarska musiała poddać się operacji. Teraz czeka na dalszy proces leczenia.

Zanim jednak dojdzie do następnej fazy walki z okrutną chorobą, spęcza czas na łonie natury. - Odpoczywam na Mazurach i dochodzę do siebie po etapie walki z nowotworem. Jestem na kolejnym etapie leczenia i boję się - nie ukrywa posłanka. - Przede mną jeszcze różne badania. Wcześniejsza terapia mnie mocno osłabiła. Apeluję do Polek i Polaków o to, aby się badać - mówi nam posłanka Katarzyna Piekarska. 

Minister Niedzielski o nowych standardach POZ

Czy medycyna alternatywna może pomóc w walce z rakiem?

Posłuchaj podcastu i dowiedz się więcej!

Listen to "Medycyna alternatywna w walce z rakiem. Magia czy zagrożenie? [DROGOWSKAZY]" on Spreaker.