warzywa, owoce, stragan, bazar, targ, targowisko

i

Autor: ARCHIWUM

Kapusta już cztery razy droższa! Drożyzna szaleje na bazarze

2019-02-16 3:00

Uwaga kupujący! Ceny bogatych w witaminy jarzyn, bez których nie wyobrażamy sobie gotowania, poszybowały dramatycznie w górę! Tak źle na rynku warzyw nie było od dawna. Za kilogram białej kapusty musimy zapłacić prawie cztery razy więcej niż przed rokiem!

Jarzyny podrożały od kilkudziesięciu do nawet kilkuset procent! Przykładowo kilogram cebuli na rynku hurtowym kosztuje aż 2,20 zł, a rok temu płaciliśmy za nią tylko 60 groszy! Co spowodowało taki wzrost cen? – W lutym zazwyczaj obserwujemy wzrost cen warzyw krajowych. Spowodowane jest to zmniejszeniem podaży i kosztami przechowywania w nowoczesnych chłodniach. Jednak w tym sezonie ceny poszybowały do wysokości bardzo rzadko spotykanych o tej porze roku – podało w komunikacie biuro prasowe giełdy w Broniszach.

W sklepach i na bazarach ceny bardzo wzrosły, tymczasem eksperci ostrzegają, że może być jeszcze gorzej. – Były słabsze zbiory w zeszłym roku. Rosną też koszty pracowników czy dowiezienia warzyw do klienta. No i prąd, który dla przedsiębiorców od zeszłego roku zaczął drożeć. Brutalnie trzeba powiedzieć, że niestety na razie na bazarach będzie tylko drożej – tłumaczy „Super Expressowi” ekonomista Marek Zuber (47 l.).

tabela drożyzna na bazarze

i

Autor: se.pl
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają