MIESIĘCZNICA SMOLEŃSKA

Kaczyński złożył kwiaty i znicze na grobie Kornela Morawieckiego. Piękny gest

2022-08-10 16:59

W środę, 10 sierpnia Jarosław Kaczyński wraz z politykami PiS uczcił ofiary katastrofy smoleńskiej, które zginęły w tragicznym wypadku samolotu w 2010 roku. Prezes PiS pojechał na cmentarz Powązki Wojskowe, gdzie złożył kwiaty i ustawił znicze na grobach ofiar. Pamiętał też o pochowanym na tym cmentarzu Kornelu Morawieckim. Kwiaty złożył także na jego grobie.

W środę, 10 sierpnia minął kolejny miesiąc od katastrofy pod Smoleńskiem. Jak każdego 10. dnia miesiąca politycy Prawa i Sprawiedliwości pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego uczcili pamięć ofiary katastrofy smoleńskiej. To już ponad 12 lat, jak doszło do wypadku samolotu z 96 osobami na pokładzie. Delegacja pod przewodnictwem prezydenta Lecha Kaczyńskiego leciała wówczas na uroczystości rocznicowe do Katynia, niestety doszło do wypadku.

Pamięć o ofiarach jest wciąż żywa. Jak zwykle politycy PiS z prezesem na czele najpierw zgromadzili się na porannej mszy świętej w intencji zmarłych, a następnie złożyli kwiaty przed pomnikiem poświęconym ofiarom katastrofy, a także przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego, tragicznie zmarłego prezydenta Polski.

Później prezes PiS w towarzystwie wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości pojechał na cmentarz Powązki Wojskowe, czyli na cmentarz, na którym pochowana jest część ofiar katastrofy. Prezes Kaczyński złożył kwiaty i ustawił znicze na grobach ofiar. Zrobił też coś jeszcze.

Piękny gest Jarosława Kaczyńskiego wobec premiera Morawieckiego. Złożył kwiaty na grobie jego ojca

Jarosław Kaczyński wykonał piękny gest wobec premiera Mateusza Morawieckiego, ponieważ nie zapomniał też, będąc na cmentarzu, o pochowanym na Powązkach Wojskowych Kornelu Morawieckim, polityku, działaczu opozycyjnym z okresu PRL, a także ojcu premiera Morawieckiego. Kaczyński złożył na grobie Morawieckiego wieniec z biało-czerwonych kwiatów i ustawił znicze. W naszej galerii niżej możecie zobaczyć, jak wyglądał ten wzruszający gest prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Te zdjęcia poruszają do łez. 

Sonda
Jak oceniasz sytuację polityczną w Polsce?
Dr Mirosław Oczkoś przejrzał strategię działania Kaczyńskiego. Wszystko jasne!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE