W PiS walka o miejsce przy Prezesie

i

Autor: PAPS

Kaczyński nie mógł się odpędzić od adoratorów. Miesięcznica z wierchuszką PiS! [ZDJĘCIA]

2022-05-10 17:42

Już jutro huczne wyjazdowe posiedzenie klubu PiS! I co potwierdzają nasze zdjęcia z dzisiejszych obchodów miesięcznicy smoleńskiej, celem wszystkich frakcji w obozie władzy będzie walka o względy jednej osoby – prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (73 l.), który strasząc posłów przedterminowymi wyborami, będzie też ustalał kształt list wyborczych.

Zjednoczonej Prawicy grunt pali się pod nogami! Spadające poparcie obozu rządowego związane z inflacją oraz dalszy brak unijnych miliardów to dwa kluczowe powody, dla których wizja utraty władzy przez prawicę staje się coraz bardziej realna. I choć wszyscy w PiS wiedzą, że bez pieniędzy z Unii nie będzie najmniejszych szans na zwycięstwo, to Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (52 l.) uparcie broni reform sprawiedliwości blokujących wypłatę funduszy dla Polski. 

>>>PiS traci na kryzysie! Nowy sondaż wyborczy Super Expressu

Według rozmówców „Super Expressu", jeśli Ziobro nie ustąpi w sprawie zmian w wymiarze sprawiedliwości, prezes PiS rozpisze przyszłe wybory na wiosnę 2023 r. – A Ziobro boi się wcześniejszych wyborów jak diabeł święconej wody, szczególnie poza Zjednoczoną Prawicą. To dla niego będzie polityczne samobójstwo, więc prezes liczy na opamiętanie – dodaje nasze źródło w PiS.

>>>Ziobro w ogromnych tarapatach! Kaczyński ma już niecny plan! I to jaki!

Obok walki Kaczyński–Ziobro w samym PiS toczą się walki o względy prezesa, który będzie decydował o przyszłości polityków PiS po odejściu na emeryturę. Podczas kolejnej miesięcznicy smoleńskiej prezesowi towarzyszyło dwóch potencjalnych kandydatów na następcę prezesa Prawa i Sprawiedliwości – premier Mateusz Morawiecki (54 l.) oraz minister obrony Mariusz Błaszczak (53 l.). Obecni byli też przedstawiciele powiązanej z Radiem Maryja „frakcji smoleńskiej”, czyli Antoni Macierewicz (74 l.) i Piotr Naimski (71 l.), z kolei grupę skupioną wokół wiceprezesa PiS Joachima Brudzińskiego (55 l.) reprezentował sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski (44 l.).

I choć wiele różni tych działaczy, to wszyscy robili wszystko co mogli, by jak najdłużej przebywać blisko prezesa... Zobacz to w galerii poniżej.

>>>TYLKO W "SE"! Tak Kaczyński chce ZAGONIĆ posłów do roboty! "To alert przed wyborami"

>>>Dach w domu Kaczyńskiego się sypie! To grozi zawaleniem. Mamy zdjęcia

Sonda
Czy jesteś za tym, żeby najważniejsze osoby w państwie brały udział w miesięcznicach katastrofy smoleńskiej?
Express Biedrzyckiej - Maciej Lasek: Kaczyński i Macierewicz działają na rękę Putinowi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE