Jarosław Kaczyński

i

Autor: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER Jarosław Kaczyński

Kaczyński zakłada uniwersytet. Ujawniamy szczegóły

2022-05-13 4:30

Pełna mobilizacja posłów, wytężona praca działaczy i parlamentarzystów w terenie i w samej Warszawie, a także, co zaproponował sam Jarosław Kaczyński (73 l.), pomysł założenia uniwersytetu partyjnego, który szkoliłby działaczy PiS – oto kulisy posiedzenia i narady władz oraz klubu PiS, do których dotarł „Super Express”!

Narada w siedzibie PiS

Najpierw posiedzenie ścisłego kierownictwa partii na czele z Jarosławem Kaczyńskim i Mateuszem Morawieckim, a później spotkanie władz PiS z klubem w centrali partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Jak dowiedział się „Super Express”, głównymi tematami wieczornej środowej narady były m.in. pełne poparcie PiS dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w kontekście zgłoszonego przez KO wotum nieufności czy zapowiedź pełnej mobilizacji w szeregach PiS do wytężonej pracy w okręgach. Jednak największą furorę wśród posłów zrobiła zapowiedź Kaczyńskiego o utworzeniu… partyjnego uniwersytetu! – Prezes przemawiał pół godziny. To było przemówienie mobilizacyjne, wręcz gonienie posłów do roboty. Jarosław Kaczyński zapowiedział też nam, że od czerwca zajmie się w stu procentach partią, szykując ją na wybory, które mają się odbyć w konstytucyjnym terminie, czyli na jesieni 2023 r. Niewykluczone, że jeśli wojna się uspokoi, to prezes za kilka tygodni odejdzie z rządu, żeby w stu procentach poświęcić się partii.

Co z emeryturą Kaczyńskiego? Kuzyn w końcu się wygadał

Kaczyński stworzy uniwersytet

Poza tym prezes PiS mówił o powstaniu uniwersytetu partyjnego, czegoś na kształt kuźni kadr, szkoleń dla działaczy PiS – opowiada nam ważny polityk obozu Zjednoczonej Prawicy. Nasz inny rozmówca z PiS dodaje, że Kaczyński podczas przemówienia nakazał większą mobilizację PiS w internecie. – Prezes mówił, że dostrzega, iż Solidarna Polska Ziobry jest dużo sprawniejsza w mediach społecznościowych od nas i musimy coś z tym zrobić, żebyśmy byli lepsi i widoczniejsi w sieci, w social mediach. Powiem szczerze, że tym mnie prezes zaskoczył, ale to dobrze, że rozumie siłę internetu. A ideę powstania uniwersytetu partyjnego jak najbardziej popieram! – zaznacza w „SE” polityk partii rządzącej. Eksperci nie mają wątpliwości, że Kaczyński, wywołując dyskusję o powstaniu intelektualnej kuźni kadr PiS, trafił w dziesiątkę.

Kaczyński pod kościołem. Jego zachowanie dla wielu to szok

–  Kaczyński najwyraźniej wyczuł, że ma słabe partyjne kadry, które kierują się interesem ekonomicznym, i musi coś z tym zrobić. Sam pomysł utworzenia szkoły partyjnej czy uniwersytetu partyjnego uważam za świetny – komentuje nam prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. 

Sonda
Chciałbyś dostać autograf od Jarosława Kaczyńskiego?
Express Biedrzyckiej - prof. Antoni Dudek: Polityka zagraniczna Kaczyńskiego zbankrutowała. Zachód gra teraz na Andrzeja Dudę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE