Michał Dworczyk

i

Autor: TOMASZ GOLLA/SUPER EXPRESS Michał Dworczyk

Dworczyk dokonał profanacji? Grafika z Matką Boską, którą pokazał, jest szokująca!

2022-05-12 10:02

Szef KPRM Michał Dworczyk w mediach społecznościowych opublikował grafikę z Matką Boską. To, z czym ją połączono, może dla wielu być oburzające. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski stwierdził, że to jest "profanacja symboli religijnych". Czy Dworczyk przeprosi?

Matka Boska z karabinem. Profanacja?

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk udostępnił na swoim koncie na Twitterze grafikę Matki Boski. Jest to jednak dosyć nietypowa ilustracja. Maryja trzyma w ręku przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy produkcji polskiej, czyli PPZR Piorun. Ubrana jest w szaty niebiesko-żółte, nawiązujące ewidentnie do flagi Ukrainy. Cała grafika została opatrzona napisem: Św. Piorun chroniący ukraińskie niebo.

Wydaje się, że w ten sposób Dworczyk chciał przekazać, że Ukraina jest pod opieką Matki Boskiej i chroni napadnięty przez Rosjan niewinny kraj? Być może.

"Matka Boska to nie jest materiał do memów"

Jednak ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski ma inne zdanie na ten temat. Ewidentnie jest bardzo oburzony tweetem szefa KPRM, ponieważ nazwał to “profanacją symboli religijnych”.

Tym razem w wydaniu nie lewicowych agitatorów, a ministra Michała Dworczyka, który idzie w ślady towarzysza Che Guevary - stwierdził duchowny. Podobne zdanie na ten temat ma też Krzysztof Bosak. „Podobnie nieakceptowalne jak lewicowe grafiki marksistów spod znaku teologii wyzwolenia, z Chrystusem z karabinem. Mamy wystarczająco wiele objawień by wiedzieć jak przedstawiać wizerunek Królowej Polski. Nie tak! Matka Boska to nie jest materiał do memów” – uważa polityk.  

Zgadzacie się, że tego typu grafiki to profanowanie symboli chrześcijańskich?

Express Biedrzyckiej 11.05 (Aleksander Kwaśniewski, dr hab. Tomasz Słomka, prof. Jan Malicki) Sedno Sprawy: Artur Dziambor
Sonda
Czy grafika, którą udostępnił Dworczyk to profanacja?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE