Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Jarosław Kaczyński

Kaczyński we Włocławku: Płace w Polsce rosną szybciej niż inflacja

2022-06-25 19:03

Prezes PiS spotyka się z mieszkańcami polskich miast. W sobotę 26.06. odwiedził Toruń i Włocławek. Na spotkaniu we Włocławku szef rządzącej partii mówił o walce z inflacją i stwierdził, że płace w Polsce cały czas rosną, a podatki są obniżane nawet do zera.

Kaczyński - Polacy byli rozkradani na ogromną skalę

Jarosław Kaczyński wziął dzisiaj udział w konferencji "Bezpieczeństwo gospodarcze", zorganizowanej w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W swoim wystąpieniu prezes PiS mówił o problemach polskiej wsi związanych z produkcją żywności. Szef PiS wziął także udział w spotkaniu z mieszkańcami Torunia. Odniósł się m.in. o sytuacji gospodarczej państwa i zaatakował też opozycję za politykę, jaką prowadził rząd PO-PSL. ". Jego zdaniem Polacy byli okradani na ogromną skalę.

Płace w Polsce rosną szybciej niż inflacja

Na spotkaniu z mieszkańcami Włocławka Kaczyński mówił m.in.. o walec rządu z inflacją, twierdząc, że płace w Polsce rosną szybciej niż inflacja. - "Nawet dzisiaj w stosunku do inflacji wzrost płac jest wyższy niż inflacja. Wiem, że to trudne do uwierzenia, ale tak jest, a niedługo przyjdą dane OECD, czyli 36. najbogatszych państw świata, Polska należy do tej organizacji, no i okaże się, że pod pewnym względem jesteśmy jedynym krajem - mówił Kaczyński we Włocławku.

Zobacz też: Kaczyński o Morawieckim: wyjątkowo zdolny człowiek, pracowity i zupełnie żelaznej odporności

Powiedział też, że jeśli chodzi o podnoszenie stóp procentowych, to jest to konieczne w walce z inflacją, ale oczywiście kosztuje tych, którzy zaciągnęli kredyty. "Ale są wakacje kredytowe cztery raz w tym i cztery razy w przyszłym roku i to na koszt banków" - przypomniał.

"My walczymy z inflacją (...) ale czy tak, jak walczono z kryzysem lat 2008-2010 - podnosząc podatki? Nie, proszę państwa, my obniżamy podatki, w pewnych wypadkach, na przykład gazu, czy podstawowych artykułów żywnościowych do zera i to nawet nie pytając o zgodę Unii Europejskiej. W innych wypadkach - ciepło do pięciu procent, w innych wypadkach do ośmiu procent" - podał Kaczyński

Kongres 590 - Barbara Socha, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej
Sonda
Chciałbyś mieć zdjęcie z Jarosławem Kaczyńskim?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE