Przemysław Czarnek

i

Autor: Paweł Skraba/SUPER EXPRESS Przemysław Czarnek

Zapytali Przemysława Czarnka, czy pójdzie na paradę równości. Odpowiedź może dziwić

2022-06-25 11:12

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek słynie ze swoich mocnych wypowiedzi i zdecydowanych poglądów. Gdy polityk został zapytany, czy pojawi się na paradzie równości, jaka ma się odbyć 25 czerwca 2022 roku w Warszawie, odpowiedział jednoznacznie.

Przemysław Czarnek wzbudza w Polakach skrajne emocje – jedni go popierają, inni w ogóle nie zgadzają się z jego decyzjami. Nie da się jednak ukryć, że jest jednym z najbardziej charakterystycznych polityków w naszym kraju. Zawsze mówi to, co myśli i ma wyraziste poglądy, własne zdanie. Podobnie było i tym razem, gdy został zapytany w radiu RMF FM, czy wybierze się na paradę równości, jaka ma się odbyć 25 czerwca w Warszawie. Odpowiedź może wielu zaskoczyć.

W GALERII PONIŻEJ MOŻESZ ZOBACZYĆ, JAK PRZEBIEGAŁA PARADA RÓWNOŚCI W 2021 ROKU

- Nie jestem w Warszawie, natomiast na tego rodzaju parady nie chodzę. Zawsze mówiłem, że nie jest to właściwa rzecz i właściwe miejsce. Seksualność człowieka jest rzeczą piękną i intymną. Każdy nie powinien się obnosić ze swoją seksualnością, bo to jest rzecz prywatna. Mnie nie interesuje orientacja seksualna kogokolwiek, bo to jest rzecz prywatna i indywidualna. Jeśli ktoś się obnosi ze swoją seksualnością po ulicach, to jest to po prostu brak kultury osobistej, zawsze to powtarzam – powiedział Przemysław Czarnek.

Sprawdź: Czarnek grozi pozwami do sądu i mówi o dymisji polityków. Minister broni Rzymkowskiego

Słowa ministra edukacji i nauki mogą być zaskoczeniem dla wielu osób. Rzadko bowiem słyszy się, aby udział w paradzie równości był uznawany za brak kultury. Dla części społeczeństwa zapewne takie stwierdzenie jest nie do przyjęcia, w tym zapewne dla prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który zamierza wziąć udział w wydarzeniu.

Sonda
Czy weźmiesz udział w paradzie równości 2022?
Super Raport 01.02 (Goście: Jarosław Gowin - Porozumienie oraz prof. Ewa Marciniak - politolog, UW) Sedno Sprawy: Przemysław Czarnek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE