Jarosław Kaczyński

i

Autor: Prawo i Sprawiedliwość / Facebook

Objazd prezesa PiS po Polsce

Kaczyński skomentował pogrzeb Urbana. Na sali padło "Prezes jest the best"

2022-10-12 19:50

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński od wielu tygodni podróżuje po Polsce, spotykając się z mieszkańcami poszczególnych miejscowości lub z wyborcami Prawa i Sprawiedliwości. W Puławach powitano go zaskakującym stwierdzeniem - "Prezes jest the best!".

Objazd po Polsce Jarosława Kaczyńskiego

Prezes Prawa i Sprawiedliwości kontynuuje swój objazd po Polsce. W Puławach został przywitany zaskakującym stwierdzeniem - "Prezes jest the best" padło na sali podczas spotkania ze zwolennikami partii rządzącej. 

Lider PiS komentuje pogrzeb Jerzego Urbana

Po zakończeniu oficjalnego wystąpienia lider Prawa i Sprawiedliwości odpowiadał na pytania zadane przez uczestników spotkania. Pierwsze pytanie dotyczyło Cmentarza Powązkowskiego i bezpośrednio nawiązywało do pogrzebu Jerzego Urbana, który w PRL, latach 80. ub. wieku, odpowiadał za propagandę.

"Powązki Wojskowe w Warszawie są w rękach miasta i tylko dlatego mogą być tam chowani ludzie, którzy na to nie zasługują, którzy zaszkodzili Polsce jak mało kto" - powiedział Jarosław Kaczyński. "Warto się przyglądać, kto na takich pogrzebach bywa" - dodał.

Na Powązkach Wojskowych w Warszawie we wtorek odbył się pogrzeb rzecznika prasowego rządu PRL w stanie wojennym Jerzego Urbana. Udział w ceremonii wziął m.in.: były prezydent Aleksander Kwaśniewski, Adam Michnik, Katarzyna Grochola, Olga Lipińska oraz posłowie Maciej Gdula (Lewica) oraz Andrzej Rozenek (PPS).

Jarosław Kaczyński o Jerzym Urbanie. "Wstyd wymieniać to nazwisko"

Kaczyński został zapytany "dlaczego państwo pozwala chować dziś na Powązkach przestępców mających krew na rękach".

"Jeśli chodzi o Powązki Wojskowe, otóż one są w rękach miasta. I tylko dlatego mogą być tam chowani ludzie, którzy naprawdę nie zasługują na to, to mało powiedzieć. Ludzie, którzy zaszkodzili Polsce jak mało kto" - odpowiedział.

Przypomniał, że niedawno odbył się pogrzeb, ale - jak zaznaczył - aż wstyd wymieniać to nazwisko. "Warto się przyglądać, kto na takich pogrzebach bywa" - powiedział.

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński chce dobrze dla Polski?
Biedroń: "Ten rząd ma dużo z kupą do czynienia, bo to jest kupa śmiechu już dzisiaj" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany