Jarosław Kaczyński

i

Autor: Jacek Dominski/Reporter Jarosław Kaczyński

Kaczyński drwi z Tuska i jego wyborców. Jego słowa wbijają w fotel!

2022-06-23 20:34

- Z naszego punktu widzenia Tusk nie jest najgorszym szefem, szczególnie biorąc pod uwagę jego opowieści chociażby o tym, że zakażemy rozwodów. Widocznie zakłada, że jego elektorat jest na takim samym poziomie rozgarnięcia, co on sam – stwierdził prezes PiS w wywiadzie dla Polska Times. Kaczyński w wywiadzie został zapytany również m.in. o rosnącą inflację

Z naszego punktu widzenia Tusk nie jest najgorszym szefem

Prezes PiS był też pytany o to, że elektorat Koalicji Obywatelskiej uważa, że liderem opozycji jest Donald Tusk, a na drugim miejscu znalazł się nie Rafał Trzaskowski, a Szymon Hołownia. "Z naszego punktu widzenia Tusk nie jest najgorszym szefem, szczególnie biorąc pod uwagę jego opowieści chociażby o tym, że zakażemy rozwodów. Widocznie zakłada, że jego elektorat jest na takim samym poziomie rozgarnięcia, co on sam i uważa, że można mówić najbardziej absurdalne rzeczy" - ocenił Kaczyński.

Na pytanie o to, że szefowie innych partii opozycyjnych nie garną się do wielkiej koalicji, do której nawołuje Donald Tusk prezes PiS odparł: "Nie sądzę, aby to był powód braku tej koalicji".

- Inni zachowują się podobnie; wystarczy posłuchać szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, który komentując wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego na temat osiągnięć rządu stwierdził, że szef Rady Ministrów jest patologicznym kłamcą. Nie ma to nic wspólnego z faktycznymi dokonaniami rządu, a nadmiernie emocjonalna reakcja szefa PSL moim zdaniem wynikała z tego, że przypomniano jego rolę w podwyższeniu wieku emerytalnego w czasie rządów PO-PSL  - powiedział prezes PiS.

Kaczyński lepszy niż NAPOLEON! Polacy POKŁÓCILI się o prezesa PiS | Komentery

Kaczyński w wywiadzie został zapytany m.in. o rosnącą inflację. "Słyszałem także, że inflacja jest naszą winą, tymczasem trzeba jasno powiedzieć, że żaden rząd nie byłby w stanie uniknąć inflacji w takiej sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się światowa gospodarka i finanse. Inflacja nie jest wynikiem działań rządu i Narodowego Banku Polskiego lecz Rosji, która wywołała wojnę" - podkreślił lider PiS.

- Podejmujemy konkretne kroki zaradcze, ponieważ nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, by mieć wysoką inflację, recesję i bezrobocie. A tak prawdopodobnie mogłoby być, gdybyśmy podejmowali działania, o których mówi opozycja  - dodał.

Kto zepsuł Polski Ład?

Jarosław Kaczyński na pytanie czy wiceministrowi finansów Arturowi Soboniowi udało się naprawić Polski Ład, ocenił, że "w ogromnej części tak". "Jednak tego wcześniejszego zamieszania nie da się cofnąć" - podkreślił.

Pytany, czy ktoś poniósł za to odpowiedzialność, odpowiedział: "Pewien polityk, który mógłby być ważnym człowiekiem, ale nie wróżę mu już specjalnej kariery. On był głównym odpowiedzialnym".

Sonda
Jarosław Kaczyński bardziej przydatny politycznie jest w rządzie czy na czele partii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE