Przemysław Czarnek & Jarosław Kaczyński

i

Autor: Jacek Domiński / Reporter & Tadeusz Koniarz / Reporter Przemysław Czarnek & Jarosław Kaczyński

Kaczyński w Nysie

Kaczyński broni Czarnka. Polska oświata w dobrych rękach?

2022-09-25 16:12

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek walczy o to, by polskiej oświacie przywrócić charakter oświaty, która służy wspólnocie, czyli służy narodowi, która ma wychowywać nowoczesnych ludzi - powiedział w niedzielę w Nysie (Opolskie) prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński broni ministra Czarnka

Prezes PiS Jarosław Kaczyński kontynuuje przedwyborczy objazd kraju. W sobotę spotkał się z mieszkańcami Nysy.

"My tego pojęcia naród, którego lewica nie lubi, nie boimy się. My chcemy narodowi polskiemu służyć. I dlatego prowadzimy politykę, która w naszym najgłębszym przekonaniu temu narodowi służy także w innych dziedzinach".

Kaczyński powiedział, że szef MEiN Przemysław Czarnek jest "szczególnie ostro atakowany." "I naprawdę, to nie jest przypadek. Pan minister walczy o to, (...) by polskiej oświacie przywrócić charakter oświaty, która służy wspólnocie, czyli służy narodowi, która ma wychowywać nowoczesnych ludzi, nowoczesnych Polaków, ale to oznacza także, że nowoczesnych polskich patriotów i jednocześnie ludzi, którzy nie dadzą się ogłupić" - ocenił szef PiS.

Karnowski: "Nie powinno być przesuniętych wyborów samorządowych, ale przyspieszone parlamentarne" [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Prezes PiS o chrześcijaństwie

Kaczyński stwierdził, że dziś na świecie jest ofensywa głupoty i szaleństwa. "Ta wielka ofensywa ideologiczna, która ma zupełnie zmienić charakter już nie tylko ludzkości, ale także człowieka" - dodał. W jego ocenie ma ona odrzucić "ogromny bagaż kultury, który został zgromadzony w ciągu ostatnich tysiącleci."

"I także coś, coś co przynajmniej w naszej strefie jest podstawą, fundamentem, skałą, na której zbudowany jest ten fundament - a tą skałą jest chrześcijaństwo" - podkreślił.

"W Polsce nie ma żadnego innego systemu wartości powszechnie znanego, niż ten, który wyrasta z chrześcijaństwa. Z jednej strony jest ten system i powtarzam, mogą go przyjmować i powinni go oczywiście przyjmować - na tym polega m.in. wiara - wierzący, ale równie dobrze mogą go przyjmować już bez tej podstawy religijnej niewierzący. Bo po drugiej stronie (...) jest po prostu nihilizm" - powiedział Kaczyński.

Stwierdził, że nihilizm może zniszczyć Polskę, "jeżeli będziemy pozwalali na jego rozwój".

Sonda
Jak oceniłbyś Przemysława Czarnka jako ministra?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany