Jarosław Kaczyński, Marcin Ociepa

i

Autor: PAP/Piotr Nowak, PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS

Kto by pomyślał?

Już nie chcą Jarosława Kaczyńskiego w PiS?! Mocne słowa posła: „Kaczyński to za mało”

2024-03-04 8:36

Prezes PiS Jarosław Kaczyński od lat jest twarzą swojej partii, ale i jednym z najważniejszych polityków na polskiej scenie politycznej. Do tej pory zdaje się, że jego współpracownicy wierzyli w jego autorytet i pozytywne oddziaływanie na elektorat. Wypowiedź Marcina Ociepy może jednak wskazywać, że ta wiara zaczyna gasnąć…

Jarosław Kaczyński z pewnością może się pochwalić ogromnym doświadczeniem. Zajmuje się polityką od lat, a on sam jest nie tylko prezesem, a wręcz symbolem PiS. W czasie swojej długiej działalności udało mu się zdobyć spore grono oddanych sympatyków, dla których jest autorytetem. Na pewno ucieszyły ich słowa byłego wicepremiera z 2 marca, gdy zapowiedział, że zamierza ubiegać się o reelekcję na stanowisko prezesa PiS w 2025 roku.

Jak się okazuje, nie wszystkim ta decyzja przypadła do gustu. Poseł Marcin Ociepa nie jest zachwycony tym rozwiązaniem. Stwierdził, że decyzja Jarosława Kaczyńskiego była pewnym zaskoczeniem, a prezes PiS ma pewne ograniczenia wynikające z jego wieku i zdrowia. Mimo to pochwalił także działalność starszego polityka.

- Jarosław Kaczyński jest człowiekiem, któremu dziś Prawo i Sprawiedliwość zawdzięcza swoje istnienie […]. Jest kamieniem węgielnym tej partii i definiuje jej kierunki strategiczne, co utrudnia ewentualne przekazanie władzy – mówił Marcin Ociepa w Polsat News.

Poseł stwierdził jednak, że oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego raczej nie pomaga PiS-owi na krótko przed wyborami samorządowymi i wyborami do Parlamentu Europejskiego, a motywacją miałoby być przede wszystkim zakończenie wszelkich spekulacji.

 Zdaniem Marcina Ociepy sytuacja, w której kilku polityków ubiegałoby się o zostanie prezesem PiS byłoby dla partii bardzo ożywcze, ale tylko jeśli „dobrze się tym zarządzi”. Czyżby współpracownicy powoli zaczynali wątpić w moc Jarosława Kaczyńskiego? Słowa posła w Polsat News mogą to sugerować.

W naszej galerii zobaczysz, jak mieszka Jarosław Kaczyński:

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
Wieczorny Express Patryk Jaki