Lichocka oświadczenie majątkowe z 2021

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS

Posłanka PiS rzuca mocnym oszczerstwem. W tle śmierć wybitnego Polaka, oburzające!

2022-02-07 16:16

Posłanka PiS Joanna Lichocka emocjonalnie zareagowała na pierwszą stronę Rzeczpospolitej, na której zapowiedziano artykuł o niedawno zmarłym poecie Jarosławie Marku Rymkiewiczu. Najwidoczniej sposób przedstawienia artysty nie spodobał się Lichockiej, która postanowiła na Twitterze dać wyraz swojemu oburzeniu. Nie przebierała w ostrych słowach.

Joanna Lichocka ostro o “jedynce” Rzeczpospolitej

Posłanka Lichocka nie pozostawiła bez komentarza tytułu artykułu Rzeczpospolitej. Na pierwszej stronie gazety możemy przeczytać, że uwielbiany przez prawicę poeta Jarosław Marek Rymkiewicz był "wyrazicielem polskich podziałów", a także „wyrażał i eskalował polityczne podziały. W latach 70. pisał groteskowe dramaty: przewidział dzisiejszą Polskę i przed nią ostrzegał”.

Jak widać, wywołało to niemałe oburzenie. Lichocka oceniła, że gazeta jest "szmatławcem".

„Trudno cywilizowanymi słowami wyrazić to, jak ten szmatławiec z udziałem kasy Sorosa żegna Wielkiego Poetę. Wstydu nie macie” – krótko skomentowała w mediach społecznościowych posłanka PiS. Lichocka uderza w "Rzeczpospolitą" wytykając jej korzystanie z funduszu wspieranego przez George'a Sorosa, który inwestuje w polskie media.

Kim był Jarosław Marek Rymkiewicz?

Jarosław Marek Rymkiewicz urodził się 13 lipca 1935 r. w Warszawie. Już w wieku 22 lat wydał swój pierwszy tomik wierszy "Konwencje", potem ukazały się: "Człowiek z głową jastrzębia", "Metafizyka", "Co to jest drozd". W 1994 otrzymał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych, w 2003 zdobył nagrodę Nike za tom "Zachód słońca w Milanówku". Nie stronił też od polityki. W 2010 wszedł w skład komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Stworzył również wiersz-apel "Do Jarosława Kaczyńskiego", w którym sugerował, że tragedia pod Smoleńskiem w 2010 roku wynikła z zamachu i domagał się sprawiedliwości dla "spalonego ciała" Lecha Kaczyńskiego.

Express Biedrzyckiej - Tomasz Trela: Kaczyński dostał lewym sierpowym, ale nie złożył broni
Sonda
Czy zjednoczona opozycja ma szansę pokonać PiS w kolejnych wyborach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE