Jerzy Urban nie żyje, zmarł w wieku 89 lat

i

Autor: AKPA

Lawina komentarzy

Jerzy Urban nie żyje. Dziennikarze i politycy o śmierci naczelnego tygodnika "NIE"

2022-10-03 12:50

Jerzy Urban nie żyje. Były rzecznik rządu z okresu PRL i dziennikarz zmarł w wieku 89 lat. Informację o śmierci Jerzego Urbana podał tygodnik "Nie", którego Urban od 1990 roku był redaktorem naczelnym. W sieci od razu pojawiła się lawina komentarzy dotycząca zmarłego Jerzego Urbana

Zmarł Jerzy Urban. Dziennikarze komentują jego śmierć

Jerzy Urban nie żyje, zmarł w wieku 89 lat. Wiadomość o jego śmierci poruszyła internautów, a część z nich nie dowierzała i wzięła ją za ponury żart. Tygodnik "Nie", który podał informację o śmierci Urbana musiał nawet dodać wpis na temat jego odejścia: - Kochani, to jest niestety prawda. Dlaczego internauci tak zareagowali na wieść o śmierci dziennikarza i byłego rzecznika prasowego rządu? Ponieważ sam Jerzy Urban nieraz żartował i drwił z tematu swojej śmierci. W Internecie można odszukać wiele komentarzy dotyczących śmierci Urbana. Pojawiają się one ze strony polityków oraz dziennikarzy. - Zmarł Jerzy Urban. To przerażający przykład fascynacji złem za życia. Nic nie zmyje jego roli siewcy nienawiści. Emocji, które przyczyniły się do zabójstwa ks Jerzego Popiełuszki - napisał Piotr Semka. - Zmarł Jerzy Urban. Jako rzecznik Jaruzelskiego nie do obrony, ale jako dziennikarz piszący, człowiek wybitny. Jedno z najlepszych powojennych piór w Polsce - skomentował Tomasz Lis.

Jacek Nizinkiewicz: - Zmarł Jerzy Urban, człowiek zdolny... do wszystkiego. Zrobiłem z nim jeden duży wywiad. Wtedy mieliśmy z sobą jedyny kontakt. Był dobrze przygotowany, miałem wrażenie, jakby wiedział o mnie wszystko. Okoliczności rozmowy kiedyś opiszę szerzej. RIP. 

Bartosz Wojsa zauważył natomiast: - Profil Tygodnika NIE w mediach społecznościowych sprawił, że Jerzy Urban w oczach wielu młodych ludzi, którzy być może nie znają jego historii, był zabawną, fajną postacią. Taki pocieszny staruszek. Rzeczywistość była jednak zgoła inna i warto o tym pamiętać.

Jerzy Urban nie żyje. Politycy komentują 

Poseł Maciej Gdula: - Nie żyje Jerzy Urban. Dla wielu złowrogi propagandzista. Dla innych prześmiewca i mistrz ciętego pióra. Na pewno jeden z najznakomitszych polskich felietonistów i świetny obserwator oraz krytyk charakterów. Niech spoczywa w pokoju a jego teksty niech będą czytane! Janusz Korwin-Mikke zaś ocenił: - Zmarł Jerzy Urban. Umysł błyskotliwy, choć dość płytki. W PRLu był wybitnym, niezależnym publicystą. Uczciwy cynik, nie stosujący hipokryzji. Zniszczył Go... brak cenzury. Nie mając własnych zahamowań moralnych staczał się w coraz większą łatwiznę. Niech Mu ziemia lekką będzie!

Nie żyje Jerzy Urban. Zmarł w wieku 89 lat
Nasi Partnerzy polecają