Kaczyński na konwencji PiS

i

Autor: pisorg/Facebook Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński skomentował “dupiarza” Trzaskowskiego. “Żyję 73 lata i nie znałem tego słowa”

2022-06-09 9:14

Prezes PiS wyruszył w trasę po Polsce. Jarosław Kaczyński w Sochaczewie wypowiadał się m.in. na temat programów społecznych, wojnie w Ukrainie, a także inflacji. Odniósł się także do słynnego już wywiadu Kuby Wojewódzkiego z Rafałem Trzaskowskim, podczas którego padło słowo "dupiarz". Kaczyński zapewnił, że w jego słowniku nie ma takich zwrotów.

W sobotę 4 czerwca w podwarszawskich Markach odbyła się konwencja PiS. To właśnie na niej Jarosław Kaczyński zapowiedział wielką mobilizację, obejmującą liczne podróże polityków po kraju. Sam prezes też nie próżnuje i już w środę 8 kwietnia odwiedził Sochaczew. Był to pierwszy punkt w jego objazdach. 

“Dupiarz” Trzaskowskiego zatacza coraz szersze kręgi. Słowo skomentował nawet Kaczyński 

Kilka tygodni temu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski udzielił wywiadu dla Onetu. Jeden z prowadzących zapytał go o to, czy w młodości był bawidamkiem. Polityk ocenił, że był “dupiarzem”. O jego słowach zrobiło się głośno dopiero kilka dni temu. We wtorek 7 czerwca Trzaskowski przeprosił za swoją wypowiedź. 

Co zaskakujące, “dupiarza” skomentował nawet Kaczyński. Prezes PiS przyznał, że do tej pory nie znał tego słowa. - 73 lata mam i nie znałem tego słowa - stwierdził. Szef partii ocenił też, że Trzaskowski byłby “niewątpliwie niebezpieczniejszy jako przywódca”. - Jakie ma kwalifikacje, to widać w mieście, ale ludzie często nie zwracają na to uwagi - mówił. 

Kaczyński w Sochaczewie mówi o Tusku. “Jest obciążeniem dla opozycji” 

Jarosław Kaczyński w Sochaczewie spotkał się z mieszkańcami. Niektórzy z nich mieli nawet szansę na zadanie pytania. Jeden z uczestników wydarzenia skorzystał z okazji i zapytał szefa partii rządzącej o powrót do polskiej polityki Donalda Tuska.

Zdaniem Kaczyńskiego były premier “już w tej chwili jest obciążeniem dla opozycji” i prezentuje “szereg sprzecznych wypowiedzi”. W ocenie Kaczyńskiego Tusk raz kłania się katolikom, raz lewicy. - To nie ma żadnego ładu i składu. To jest taka szarpanina - powiedział prezes PiS. 

ZOBACZ TAKŻE: Rafał Trzaskowski wyznał, że był "dupi***em". Co to znaczy?

Express Biedrzyckiej 08.06 (Krzysztof Śmiszek, Andrzej Byrt) Sedno Sprawy: Krzysztof Sobolewski
Sonda
Kto byłby lepszym premierem: Rafał Trzaskowki czy Donald Tusk?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE