Prezes PiS Jarosław Kaczyński

i

Autor: PiS Jarosław Kaczyński

Ostro!

Jarosław Kaczyński o aborcji i protestach kobiet. Padły mocne słowa

2023-06-15 19:19

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaskoczył najpierw decyzją o przeprowadzeniu referendum w sprawie relokacji migrantów, a następnie swoimi słowami dotyczącymi protestów kobiet dotyczących zaostrzonego prawa aborcyjnego. Były wicepremier dał dobitny wyraz swojej opinii.

Jarosław Kaczyński 14 czerwca udał się na posiedzenie swojego klubu w Warszawie. Został wówczas zatrzymany o planowane na ten dzień protesty organizowane w całej Polsce. Powodem manifestacji była śmierć ciężarnej Doroty, która zmarła w szpitalu z powody wstrząsu septycznego. Badanie USG wykazało wcześniej, że płód umarł kilka godzin wcześniej.

Były wicepremier przypomniał wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2020 roku, gdy uznano za niekonstytucyjne przeprowadzanie aborcji w wypadku przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

- Ani we wniosku, ani oczywiście w orzeczeniu Trybunału, bo oczywiście Trybunał jest związany wnioskiem, nie było ani słowa o sprawie zagrożenia życia i zdrowia kobiety. Tu się nic nie zmieniło – powiedział prezez PiS. - Takiej sprawy nie ma. Ona jest wymyślona przez propagandę; to jest część tej urojonej rzeczywistości - dodał wówczas prezes PiS.

W czwartek 15 czerwca przed posiedzeniem prezydium Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński został zatrzymany przed wejściem do siedziby klubu PiS i zapytany przez dziennikarkę TVN24 czy nie żałuje swoich wcześniejszych słów.

- Nie żałuję, ponieważ powiedziałem stuprocentową prawdę. To jest wielka, obrzydliwa kampania propagandowa prowadzona przez Lewicę i Platformę – powiedział wyraźnie wzburzony polityk, a następnie udał się wgłębi budynku, zostawiając dziennikarzy w tyle.

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
Express Biedrzyckiej - Agnieszka DZIEMIANOWICZ-BĄK